Tulokset: Oitin maastojuoksut 2019

Sarjamaastojuoksut, Oitti 6.5 / 13.5 / 20.5
Lopputulokset.

T4 50m
1. Taimi Pokkinen 0,28 (0,14 / 0,14)
2. Enna Sinervä 0,38 (0,20 / 0,18)

P4 50m
1. Otso Pitkänen 0,38  (0,20 / 0,18)

T6 200m
1. Sanni Leppälä 1,31 (0,46 / 0,48 / 0,45)

P6 200m
1. Eino Valtanen 2,05 (1,02 / 1,03 )

T8 500m
1. Aada Kauppila (2,03)
2. Jade Kauppila (2,09)

P8 500m
1. Jyvä Koskela 3,55 (1,57 / 1,58)
2. Tarmo Pokkinen 4,10 (2,05 / 2,05 / 2,08)

T10 1 km
1. Siiri Kantanen 9,26 (4,31 /4,55)

T12 2,3 km
1. Anni Riikonen 24,54 (12,58 / 12,34 / 12,20)
2. Olga Riikonen 25,04 (13,01 / 12,39 / 12,25)

Suluissa kaikkien kertojen tulokset. Lopputulos on kaksi parasta aikaa laskettuna yhteen.

Tulokset: Hikiän maastojuoksut 2019

Sarjamaastojuoksut, Hikiä 3.5 / 10.5 / 18.5
Lopputulokset.

T4 50m
1. Taimi Pokkinen 0,28 (0,14 / 0,15 / 0,14)
2. Ansa Karvinen (0,21 / – / – )

T6 200m
1. Sanni Leppälä 2,26 ( – / 1,11 / 1,15)
2. Elsa-Marie Palmu 2,42 (1,24 / 1,18 / – )
3. Sofia Ripattila 3,11 (1,36 / 1,35 / – )
4. Annikki Karvinen (1,53 / – / – )

P8 800m
1. Jyvä Koskela 8,49 (4,30 / 4,19 / – )
2. Tarmo Pokkinen 9,54 (4,55 / 4,59 / 5,03)

T8 800m
1. Mona Kantelinen (- / – / 4,38)

P10 1350m (1,4km)
1. Vili Kantelinen 12,40 (6,38 / 6,18 / 6,22)

T10 1350m (1,4km)
1. Kaisa Alastalo 13,12 (- / 6,19 / 6,53)
2. Helmi-Sofia Palmu 13,47 (6,52 / 6,55 / 7,03)
3. Siiri Kantanen (- / 7,28 / – )
4. Venla Liljegren (- / – / 7,40)

Suluissa kaikkien kertojen tulokset. Lopputulos on kaksi parasta aikaa laskettuna yhteen.

Tulokset: Hausjärven kunnanmestaruushiihdot Oitissa 14.2.2019

Lopputulokset:

T6 1. Sanni Leppälä 3,06 2. Taimi Pokkinen 6,49
T8 1. Lumi Vilhunen 6,27 2. Tuuli Vilhunen 7,17 3. Mona Kantelinen 7,25 4.  Aada Kauppila 8,02 5. Jade Kauppila 11,23
P8 1. Tarmo Pokkinen 7,18 2. Jerome Saarinen 7,52 3. Jyvä Koskela 9,01
T10 1. Enni Lankinen  9,19
P10 1. Vili Kantelinen 5,45 2. Vilho Mustonen 6,48 3. Jerico Saarinen 8,21
T12 1. Anni Riikonen 14,00
P12 1. Leevi Kantelinen 13,30 2. Nuutti Lankinen 15,20
M50 1. Harri Huikuri 8,28
M60 1. Tapio Ikäheimonen 8,27 2. Matti Rotko 11,20

Hiihtotyyli : vapaa
Matkat:

6v:  500m
8v, 10v:  pururata lyhyempi lenkki 1km
12v, M50, M60: pururata 2,5km

Tulokset: Hikiän sarjahiihdot 2019

Lopputulokset:

T4 1. Taimi Pokkinen 1,43
P4 1. Vilho Torttila 2,51 2. Otso Pitkänen 3,25 3. Lenni Harjumäki (1,45)  4. Miro Niiranen  (3,23)
T6 1. Sanni Leppälä 5,40 2. Liia Ahlgren 8,44 3. Elsa-Marie Palmu 8,54
T8 1. Aada Kauppila 11,47 2. Jade Kauppila 14,26 3. Iisa Katajamäki (8,02)
P8 1. Tarmo Pokkinen 10,08 2. Jyvä Koskela 13,34 3. Ukko Hartikainen 14,56 4. Jusa Ahlgren 15,54 5. Henri Nikander 16,05 6. Elia Numminen (13,47)
T10 1. Helmi-Sofia Palmu 16,40 2. Katri Nikander 21,46 3. Enni Lankinen  23,57
P10 1. Vilho Mustonen (8,02)
T12 1. Miia Parkkila 31,14 2. Neea Nevalainen 31,55
P12 1. Nuutti Lankinen 27,44 2. Justus Rantanen (13,12)  3. Hugo Hartikainen (15,43)

Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Jos aika on suluissa se on yhden hiihtokerran aika.

Matkat:
4v: 100m
6v:  kenttä yläkautta 400m
8v 2x kenttä yläkautta 800m
10v: pururata lyhyempi lenkki 1,2km
12v pururata pidempi lenkki 1,7km

Tulokset: Oitin sarjahiihdot 2019

Lopputulokset:

T4 1. Taimi Pokkinen 1,45 (0,57 / 0,58 / 0,48)
P4 1. Vilho Torttila 2,21 (1,14 / 1,07) 2. Miro Niiranen 5,05 (2,13 / 2,52) 3. Lenni Harjumäki (1,26)
T6 1. Sanni Leppälä 7,04 (1,57 / 3,15 / 3,49)
P6 1. Elias Teppola 11,38 (3,08 / 5,46 / 5,52)
T8 1. Lumi Vilhunen 5,25 (2,50 / 2,35) 2. Tuuli Vilhunen 6,04 (3,10 / 2,54) 3. Aino Teppola 7,51 (4,03 / 3,48 / 5,05) 4. Noora Sartesuo (4,42) 5. Siiri Kivimäki (5,01)
P8 1. Tarmo pokkinen 6,20 (4,21 / 3,06 / 3,14) 2. Jyvä Koskela 7,16 (4,37 / 3,48 / 3,28)
T10 1. Siiri Kantanen (8,08)

Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Suluissa osakilpailujen ajat.

Matkat:
4v: 100m
6v: 300m / kenttä yläkautta 450m
8v: kenttä yläkautta 450m
10v: pururata lyhyempi lenkki

Tulokset: Elmerin yleisurheilukilpailut 18.8.2018

Tytöt 5v

SijaNimi40mPituusPalloPisteet
1Seela Pasma8,742,036,2317
2Sanni Leppälä9,792,026,6516
3Elsa-Marie Palmu10,151,784,9612
4Elli Ypyä11,281,074,477,5
5Saini Pasma12,221,252,807
6Taimi Pokkinen13,391,072,443,5

Pojat 5v

SijaNimi40mPituusPalloPisteet
1Jare Eronen9,631,806,8014
2Elias Teppola8,981,796,6013
3Matias Perttula9,971,684,609
4Niklas Lihtmaa10,941,634,456
5Roi Salonen11,251,123,803

Tytöt 7v

SijaNimi40mPituusPalloPisteet
1Aino Teppola8,422,639,8615
2Lotta Sirola8,872,106,9512
3Lumi Vilhunen10,141,244,806,5
3Tuuli Vilhunen10,141,743,866,5
5Lahja Piipponen10,671,384,055

Pojat 7v

SijaNimi40mPituusPalloPisteet
1Aleksi Torkkeli8,532,1215,0017
2Roni Salonen9,642,1712,5015
3Sebastian Mäkinen9,121,8311,9013
4Rasmus Kuusento10,561,567,608
5Henri Niklander10,941,704,756
6Turkka Moisio11,931,004,954

Tytöt 9v

SijaNimi40mPituusKuulaPisteet
1Helmi-Sofia Palmu7,653,164,8018
2Siiri Kantanen7,692,813,6014
3Johanna Kuusento8,212,443,9411
4Maija Sirola8,182,452,309
5Katri Niklander8,632,362,406
6Anna Saarinen8,851,783,355

Tytöt 11v

SijaNimi60mPituusKuulaPisteet
1Emmi Laitajärvi11,802,708,2711
2Susanna Kuusento11,172,693,649
3Netta Mäkelä12,232,625,607
4Milla Niiranen12,752,033,633

Pojat 11v

SijaNimi60mPituusKuulaPisteet
1Aaron Palmu10,533,406,223

Tulokset: Oitin ja Hikiän tsemppikisat 2018

5. Yleisurheilun osakilpailu Oitin kenttä ti 24.7.2018

T3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Minea Sinervä: xx, 27.72, Tilda Sihvonen: 68, 14.85, Sanni Perttula: 38, 17.63,
P3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Miro Niiranen: 37, 16.42
T5 (2014-2013) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Sanni Leppälä: 215, 5.94. Elsa-Marie Palmu: 182, 6.25.
P5 (2014-2013) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Luca Sinervä: 119, 7.14, Elias Teppola: 200, 6.35, Niklas Lihtmaa: 167, 5.91, Matias Perttula: 175, 6.19, Alex Hansen Haug: 166, 5.68
T7 (2012-2011) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 30cm)
Salli Helenius: 187, 6.46, Nea Hansen Haug: 160, 6.03, Aino Teppola: 243, 5.52, Aada Kauppila: 215, 5.37, Jade Kauppila: 200, 5.55, Alina Kerola: 170, 6.91
P7 (2012-2011) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa30cm)
Rasmus Kuusento: 170, 6.87, Henri Niklander: 148, 8.38
T9 (2010-2009) pituushyppy, 200m
Katri Niklander: 220, 47.18, Elviira Ahola: 153, 1.00,38, Helmi-Sofia Palmu: 299, 41.34
T11 (2008-2007) pituushyppy, 200m
Olga Riikonen: 230, 45.81, Netta Mäkelä: 254, 45.06, Anni Riikonen: 287, 4181
P11 (2008-2007) pituushyppy, 200m
Eemil Hyvärinen: 203, 1.04,53, Samuel Sinervä: 314, 44.85
P13 (2006-2005) pituushyppy, 200m
Waldo Mäkelä: 330, 37.57, Aaron Palmu: 365, 33.75, Mikael Sinervä: 339, 35.53

4. Yleisurheilun osakilpailu Hikiän kenttä to 19.7.2018

T3 (2015, nuoremmat) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Maire Wathen: 3,10, 11.78, Tilda Sihvonen: 3,10, 12.34, Veela Liljegren: 2,55, 14.25, Enna Sinervä: 2,20, 15.65
T5 (2014-2013) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Verna Wathen: 5,20, 7.59, Sanni Leppälä: 4,30, 8.70, Elsa-Marie Palmu: 5,50, 6.29
P5 (2014-2013) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Niklas Lihtmaa: 4,35, 6.00, Veikko Laine: 4,85, 6.81, Joona Vainola: 5,40, 6.47,
T7 (2012-2011) pallonheitto ja 20m aitajuoksu (3 aitaa 30cm)
Saima Wathen: 9,10, 5.97, Oona Saarinen: 7,20, 6.28
P7 (2012-2011) pallonheitto ja 20m aitajuoksu (3 aitaa 30cm)
Julius Pieviläinen: 5,40, 5.90, Rasmus Kuusento: 6,35, 6.28, Vilho Laine: 7,15, 5.75,
T9 (2010-2009) keihäs 300g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm tai 54cm)
Helmi-Sofia Palmu: 12,00, 14.94, Johanna Kuusento: 4,30, 14.84, Peppiina Vanne: 12,10, 14.35, Elviira Ahola: 3,30, 23.56, Helka Wathen: 5,70, 18.90, Anna Saarinen: 7,20, 18.22, Venla Liljegren: 12,00, 15.19
P9 (2010-2009) keihäs 300g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 54cm)
Oiva Laine: 11,30, 16.65
T11 (2008-2007) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm)
Karoliina Vanne: xx, 13.90, Anni Riikonen: 12,70, 13.92
P11 (2008-2007) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm)
Samuel Sinervä: 11,10, 15.75.
T13 (2006-2005) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (5 aitaa 76cm)
Mira Virtanen: xx, 12,41.
P13 (2006-2005) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (5 aitaa 68 cm)
Aaron Palmu: 24,80, 12.09, Mikael Sinervä: 16,40, 13.37

3. Yleisurheilun osakilpailu Oitin kenttä ti 3.7.2018

P3 (2015, nuoremmat) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Miro Niiranen: 1,80, 49.00, 36,65.
T5 (2014-2013) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Sanni Leppälä: 4,24, 27.46, 17.50, Elsa-Marie Palmu: 5,45, 31.52, 15.50, Sofia Ripattila: 3,54, 37.19, 24.21
P5 (2014-2013) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Elias Teppola: 7,22, 25.79, 17.56, Niklas Lihtmaa: 3,26, 28.13, 17.25, Matias Perttula: 7,22, 26.49, 16.15, Alex Hansen Haug: 6,52, 29.04, 17.59
T7 (2012-2011) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Jade Kauppila: 5,49, 26.13, 17.39, Aino Teppola: 7,33, 22.20, 15.73, Aada Kauppila: 10,37, 20.94, 13.85, Nea Hansen Haug: 6,02, 23.54, 1553, Annika Arovuori: 4,54, 24.45, 16.21
T9 (2010-2009) keihäs ja 300m
Elviira Ahola: 4,20, 2.11,00. Helmi-Sofia Palmu: 12,10, 1.12,00, Peppiina Vanne: 11,30, 1.13,50, Sofia Arovuori: 7,00, 2.01,00
T11 (2008-2007) keihäs ja 300m
Karoliina Vanne: 9,50, 1.07,00
P13 (2006-2005) keihäs ja 300m
Aaron Palmu: 27,00, 55.90

2. Yleisurheilun osakilpailu Hikiän kenttä to 28.6.2018

T3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 085, 14.18, Maire Wathen: 068, 15.44, Tilda Sihvonen: 057, 22.15
P3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 40m
Miro Niiranen: 028, 19.72, Into Laitinen: 018, 17.19
T5 (2014-2013) pituushyppy, 40m
Verna Wathen: 100, 11.72, Sanni Leppälä: 152, 10.06, Elsa-Marie Palmu: 162, 10.74, Sofia Ripattila: 124, 12.78, Johanna Popov: 078, 11.93
P5 (2014-2013) pituushyppy, 40m
Niklas Lihtmaa: 097, 10.38, Miska Virtanen: 149, 9.80, Veikko Laine: 109, 11.12, Luca Sinervä: 089, 12.60, Arvo Lehto: 192, 10.64
T7 (2012-2011) pituushyppy, 40m
Jade Kauppila: 179, 10.10. Ella Blom 148, 9.34. Aada Kauppila: 221, 8.63. Freja Bachmann: 187, 8.79, Saima Wathen: 169, 10.46, Lahja Piipponen: 142, 10.93, Sara Alastalo 195, 9,53
P7 (2012-2011) pituushyppy, 40m
Julius Pieviläinen: 160, 10.56, Rasmus Kuusento: 173, 10.65, Vilho Laine: 184, 9.59, Jimi Kaukotie: 149, 11.09, Elmo Laitinen: 148, 9.62, Ukko Lehto: 161, 13.87
T9 (2010-2009) pituushyppy, 40m, korkeus
Helmi-Sofia Palmu: 300, 7.81, 100, Johanna Kuusento: 260, 7.93, 80, Sara Vainikka: 265, 8.00, 90, Peppiina Vanne: 294, 8.50, 90, Elviira Ahola: 146, 9.78, xx, Suvi Suominen: 238, 9.09, 70. Helka Wathen: 208, 9.72, 70
P9 (2010-2009) pituushyppy, 40m, korkeus
Oiva Laine: 235, 8.47, 85, Leo Laitinen: 197, 9.44, xx, Erik Saarikoski: 191, 10.87, 65, Petrus Virtanen: 230, 8,94, 85, Benja Husso: 202, 9.03, 70
T11 (2008-2007) pituushyppy, 60m, korkeus
Karoliina Vanne: 312, 11.37, 100, Katriina Saarikoski: 221, 13.63, 80, Maria Husso: 244, 12.45, 80
P11 (2008-2007) pituushyppy, 60m, korkeus
Atte Arusaar: 288, 11.46, 85, Samuel Sinervä: 300, 12.34, 90, Henry Virtanen: 285, 11.28, 90
T13 (2006-2005) pituushyppy, 60m, korkeus
Tiia Alastalo 289, 11.87, 110, Mira Virtanen: 388, 9.45, 120
P13 (2006-2005) pituushyppy, 60m, korkeus
Aaron Palmu: 367, 10.09, 105, Mikael Sinervä: 315, 10.19, 95

1. Yleisurheilun tsemppikisat Oitin kenttä 19.6.2018

T3 (2015 ja nuoremmat) pallo, pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 1.60, 096, 14.19, Sanni Perttula: 0.55, 037, 48.00
T5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Sanni Leppälä: 3.64, 191, 10.97, Elsa-Marie Palmu: 4.75, 168, 11.50, Sofia Ripattila: 3.80 096, 12.78, Johanna Popov: 3.40, 096, 13.07
P5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Elias Teppola: 5.27, 131, 10.81, Niklas Lihtmaa: 2.90, 082, 12.13, Matias Perttula: 5.10, 169, 11.25
T7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Aino Teppola: 7.20, 216, 9.25
P7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Tarmo Pokkinen: 7.35, 204, 9.70
T9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Elviira Ahola: 2.11, 147, 10.53, Helmi-Sofia Palmu: 4.05, 284, 8.18, Peppiina Vanne: 4.58, 281, 8.70
P9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Paavo Pottonen: 3.60, 230, 9.29
T11 (2008-2007) kuula 2kg, pituushyppy, 60m
Olga Riikonen: 3.10, 187, 13.19, Anni Riikonen: 5.75, 268, 11.88, Karoliina Vanne: 4.90, -, 11.40
P13 (2006-2005) kuula 3kg, pituushyppy, 60m
Aaron Palmu: 5.78, 362, 10.12

Oitin tsemppikisojen tulokset 19.6.2018

1. Yleisurheilun tsemppikisat Oitin kenttä 19.6.2018

T3 (2015 ja nuoremmat) pallo, pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 1.60, 096, 14.19, Sanni Perttula: 0.55, 037, 48.00
T5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Sanni Leppälä: 3.64, 191, 10.97, Elsa-Marie Palmu: 4.75, 168, 11.50, Sofia Ripattila: 3.80 096, 12.78, Johanna Popov: 3.40, 096, 13.07
P5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Elias Teppola: 5.27, 131, 10.81, Niklas Lihtmaa: 2.90, 082, 12.13, Matias Perttula: 5.10, 169, 11.25
T7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Aino Teppola: 7.20, 216, 9.25
P7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Tarmo Pokkinen: 7.35, 204, 9.70
T9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Elviira Ahola: 2.11, 147, 10.53, Helmi-Sofia Palmu: 4.05, 284, 8.18, Peppiina Vanne: 4.58, 281, 8.70
P9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Paavo Pottonen: 3.60, 230, 9.29
T11 (2008-2007) kuula 2kg, pituushyppy, 60m
Olga Riikonen: 3.10, 187, 13.19, Anni Riikonen: 5.75, 268, 11.88, Karoliina Vanne: 4.90, -, 11.40
P13 (2006-2005) kuula 3kg, pituushyppy, 60m
Aaron Palmu: 5.78, 362, 10.12

Tulokset: Hikiän sarjamaastojuoksut 2018

Sarjat ja matkat
Sarja T/P4 (2014 syntyneet ja nuoremmat) 50m
Sarja T/P6 (2012-2013) 200m
Sarja T/P8 (2010-2011) ja T/P10 (2008-2009) 800m
Sarja T/P12 (2006-2007) ja T/P14 (2004-2005) 1350m

LOPPUTULOKSET 2018. Kolmen osakilpailun kaksi parasta tulosta yhteenlaskettuna. Jos osallistumiskertoja on vain yksi on aika suluissa.

T4 1. Taimi Pokkinen 0.52 2. Sofia Ripattila (0.18)
P4 1. Otso Pitkänen (0.23) 2. Into Laitinen (0.52)
T6 1. Iisa Katajamäki 2.29 2. Jade Kauppila 2.33 3. Elsa-Marie Palmu 2.53 4. Sanni Leppälä (1.17)
P6 1. Elmo Laitinen (1.23) 2. Luca Sinervä (1.48)
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 7.56 Christa Kortelainen 10.10 3. Aada Kauppila 11.19
P8 1. Jyvä Koskela 8.18 2. Tarmo Pokkinen (5.42)
T10 1. Kaisa Alastalo 7.17 2. Siiri Kantanen 9.04 3. Enni Lankinen (4.53)
P10 1. Eeli Katajamäki 7.07 2. Patrik Kuronen 7.58 3. Arttu Hahtimaa 9.30 4. Eemeli Luostarinen (4.18) 5. Samuel Sinervä (4.32) 6. Leo Laitinen (5.50)
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 12.51
P12 1. Aaron Palmu (10.33) 2. Masi Masalin (10.59) 3. Mikael Sinervä (6.36) 4. Nuutti Lankinen (9.24)
T14 1. Vilja-Matilda Koskela 11.55 2. Elisa Alastalo (5.34)

Osakilpailutulokset:

18.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.32
P4 1. Otso Pitkänen 0.23 2. Into Laitinen 0.52
T6 1. Iisa Katajamäki 1.11 2. Jade Kauppila 1.18 3. Elsa-Marie Palmu 1.27
P6 1. Elmo Laitinen 1.23 2. Luca Sinervä 1.48
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 4.02 Christa Kortelainen 5.05 3. Aada Kauppila 5.42 P8 1. Jyvä Koskela 4.14 2. Tarmo Pokkinen 5.42
T10 1. Kaisa Alastalo 3.42 2. Siiri Kantanen 4.34 2. Enni Lankinen 4.53
P10 1. Eeli Katajamäki 3.31 2. Patrik Kuronen 4.16 3. Eemeli Luostarinen 4.18 4. Samuel Sinervä 4.32 5. Arttu Hahtimaa 4.47 6. Leo Laitinen 5.50
P12 1. Aaron Palmu 5.13 2. Masi Masalin 5.23 3. Mikael Sinervä 6.36 Nuutti Lankinen 9.24

11.5.2018
T6 1. Jade Kauppila 1.15 2. Sanni Leppälä 1.17 3. Elsa-Marie Palmu 2.40
P8 1. Jyvä Koskela 4,04
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 3.54 2. Christa Kortelainen 5.05 3. Aada Kauppila 5.37
T10 1. Kaisa Alastalo 3.45 2. Enni Lankinen 4.53
P10 1. Patrik Kuronen 3.42
P12 1. Aaron Palmu 5.24 2. Nuutti Lankinen 9.24
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 6.26
T14 1. Vilja-Matilda Koskela 5.54

4.5.2018
T4 1. Sofia Ripattila 0.18 2. Taimi Pokkinen 0.20
T6 1. Iisa Katajamäki 1.18 2. Elsa-Marie Palmu 1.26
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 4.06
P8 1. Jyvä Koskela 4.25
T10 1. Kaisa Alastalo 3.37 2. Siiri Kantanen 4.30
P10 1. Eeli Katajamäki 3.36 2. Arttu Hahtimaa 4.43
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 6.25
P12 1. Aaron Palmu 5.20 2. Masi Masalin 5.36
T14 1. Elisa Alastalo 5.34 2. Vilja-Matilda Koskela 6.01

Tulokset: Oitin sarjamaastojuoksut 2018

LOPPUTULOKSET 2018. Kolmen osakilpailun kaksi parasta tulosta yhteenlaskettuna. Jos osallistumiskertoja on vain yksi on aika suluissa.

T4 1. Taimi Pokkinen 0.30
P4 1. Tuomas Perttula 0.41 2. Lenni Harjumäki (0.34)
T6 1. Sanni Leppälä 1.43
P6 1. Topi Perttula 2.00
T8 1. Aada Perttula 4.17
P8 1. Jyvä Koskela 4.06 2. Tarmo Pokkinen 4.25
T10 . Siiri Kantanen (5.03)
T12 1. Netta Mäkelä 33.26 2. Anni Riikonen (16.22)
T14 1. Elsa Suni (12.18)
P14 1. Waldo Mäkelä 21.42
T18 1. Mimmi Salonen 25.31
N 1. Aino Suni 18.52 2. Ria Hernesaho 26.49

Osakilpailutulokset:

21.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.14
P4 1. Tuomas Perttula 0.21
T6 1. Sanni Leppälä 0.55
P6 1. Topi Perttula 0.58
T8 1. Aada Perttula 2.14
P8 1. Jyvä Koskela 2.07 2.Tarmo Pokkinen 2.29
T12 1. Anni Riikonen 16.22 2. Netta Mäkelä 16.23
P14 1. Waldo Mäkelä 10.28
T18 1. Mimmi Salonen 12.49
N 1. Ria Hernesaho 13.33

14.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.16
P4 1. Tuomas Perttula 0.20
T6 1. Sanni Leppälä 0.53
P6 1. Topi Perttula 1.02
T8 1. Aada Perttula 2.07
P8 1. Jyvä Koskela 2.03 2. Tarmo Pokkinen 2.13
T12 1. Netta Mäkelä 18.00
P14 . Waldo Mäkelä 11.14
N 1. Aino Suni 9.11

7.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.16
P4 1. Topi Perttula 0.21 2. Lenni Harjumäki 0.34
T6 1. Sanni Leppälä 0.50
T8 1. Aada Perttula 2.10
P8 1. Jyvä Koskela 2.03 2. Tarmo Pokkinen 2.12
T10 1. Siiri Kantanen 5.03
T12 1. Netta Mäkelä 16.53
T14 1. Elsa Suni 12.18
P14 1. Waldo Mäkelä 11.42
T18 1. Mimmi Salonen 12.43
N 1. Aino Suni 9.41 2. Ria Hernesaho 13.16