Tulokset: Oitin ja Hikiän tsemppikisat 2018

5. Yleisurheilun osakilpailu Oitin kenttä ti 24.7.2018

T3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Minea Sinervä: xx, 27.72, Tilda Sihvonen: 68, 14.85, Sanni Perttula: 38, 17.63,
P3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Miro Niiranen: 37, 16.42
T5 (2014-2013) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Sanni Leppälä: 215, 5.94. Elsa-Marie Palmu: 182, 6.25.
P5 (2014-2013) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Luca Sinervä: 119, 7.14, Elias Teppola: 200, 6.35, Niklas Lihtmaa: 167, 5.91, Matias Perttula: 175, 6.19, Alex Hansen Haug: 166, 5.68
T7 (2012-2011) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa 30cm)
Salli Helenius: 187, 6.46, Nea Hansen Haug: 160, 6.03, Aino Teppola: 243, 5.52, Aada Kauppila: 215, 5.37, Jade Kauppila: 200, 5.55, Alina Kerola: 170, 6.91
P7 (2012-2011) pituushyppy, 20m aitajuoksu (2 aitaa30cm)
Rasmus Kuusento: 170, 6.87, Henri Niklander: 148, 8.38
T9 (2010-2009) pituushyppy, 200m
Katri Niklander: 220, 47.18, Elviira Ahola: 153, 1.00,38, Helmi-Sofia Palmu: 299, 41.34
T11 (2008-2007) pituushyppy, 200m
Olga Riikonen: 230, 45.81, Netta Mäkelä: 254, 45.06, Anni Riikonen: 287, 4181
P11 (2008-2007) pituushyppy, 200m
Eemil Hyvärinen: 203, 1.04,53, Samuel Sinervä: 314, 44.85
P13 (2006-2005) pituushyppy, 200m
Waldo Mäkelä: 330, 37.57, Aaron Palmu: 365, 33.75, Mikael Sinervä: 339, 35.53

4. Yleisurheilun osakilpailu Hikiän kenttä to 19.7.2018

T3 (2015, nuoremmat) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Maire Wathen: 3,10, 11.78, Tilda Sihvonen: 3,10, 12.34, Veela Liljegren: 2,55, 14.25, Enna Sinervä: 2,20, 15.65
T5 (2014-2013) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Verna Wathen: 5,20, 7.59, Sanni Leppälä: 4,30, 8.70, Elsa-Marie Palmu: 5,50, 6.29
P5 (2014-2013) pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa 20cm)
Niklas Lihtmaa: 4,35, 6.00, Veikko Laine: 4,85, 6.81, Joona Vainola: 5,40, 6.47,
T7 (2012-2011) pallonheitto ja 20m aitajuoksu (3 aitaa 30cm)
Saima Wathen: 9,10, 5.97, Oona Saarinen: 7,20, 6.28
P7 (2012-2011) pallonheitto ja 20m aitajuoksu (3 aitaa 30cm)
Julius Pieviläinen: 5,40, 5.90, Rasmus Kuusento: 6,35, 6.28, Vilho Laine: 7,15, 5.75,
T9 (2010-2009) keihäs 300g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm tai 54cm)
Helmi-Sofia Palmu: 12,00, 14.94, Johanna Kuusento: 4,30, 14.84, Peppiina Vanne: 12,10, 14.35, Elviira Ahola: 3,30, 23.56, Helka Wathen: 5,70, 18.90, Anna Saarinen: 7,20, 18.22, Venla Liljegren: 12,00, 15.19
P9 (2010-2009) keihäs 300g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 54cm)
Oiva Laine: 11,30, 16.65
T11 (2008-2007) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm)
Karoliina Vanne: xx, 13.90, Anni Riikonen: 12,70, 13.92
P11 (2008-2007) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (6 aitaa 60cm)
Samuel Sinervä: 11,10, 15.75.
T13 (2006-2005) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (5 aitaa 76cm)
Mira Virtanen: xx, 12,41.
P13 (2006-2005) keihäs 400g, aitajuoksu 60m (5 aitaa 68 cm)
Aaron Palmu: 24,80, 12.09, Mikael Sinervä: 16,40, 13.37

3. Yleisurheilun osakilpailu Oitin kenttä ti 3.7.2018

P3 (2015, nuoremmat) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Miro Niiranen: 1,80, 49.00, 36,65.
T5 (2014-2013) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Sanni Leppälä: 4,24, 27.46, 17.50, Elsa-Marie Palmu: 5,45, 31.52, 15.50, Sofia Ripattila: 3,54, 37.19, 24.21
P5 (2014-2013) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Elias Teppola: 7,22, 25.79, 17.56, Niklas Lihtmaa: 3,26, 28.13, 17.25, Matias Perttula: 7,22, 26.49, 16.15, Alex Hansen Haug: 6,52, 29.04, 17.59
T7 (2012-2011) Hernepussin heitto, 100m ja vauhtirata
Jade Kauppila: 5,49, 26.13, 17.39, Aino Teppola: 7,33, 22.20, 15.73, Aada Kauppila: 10,37, 20.94, 13.85, Nea Hansen Haug: 6,02, 23.54, 1553, Annika Arovuori: 4,54, 24.45, 16.21
T9 (2010-2009) keihäs ja 300m
Elviira Ahola: 4,20, 2.11,00. Helmi-Sofia Palmu: 12,10, 1.12,00, Peppiina Vanne: 11,30, 1.13,50, Sofia Arovuori: 7,00, 2.01,00
T11 (2008-2007) keihäs ja 300m
Karoliina Vanne: 9,50, 1.07,00
P13 (2006-2005) keihäs ja 300m
Aaron Palmu: 27,00, 55.90

2. Yleisurheilun osakilpailu Hikiän kenttä to 28.6.2018

T3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 085, 14.18, Maire Wathen: 068, 15.44, Tilda Sihvonen: 057, 22.15
P3 (2015, nuoremmat) pituushyppy, 40m
Miro Niiranen: 028, 19.72, Into Laitinen: 018, 17.19
T5 (2014-2013) pituushyppy, 40m
Verna Wathen: 100, 11.72, Sanni Leppälä: 152, 10.06, Elsa-Marie Palmu: 162, 10.74, Sofia Ripattila: 124, 12.78, Johanna Popov: 078, 11.93
P5 (2014-2013) pituushyppy, 40m
Niklas Lihtmaa: 097, 10.38, Miska Virtanen: 149, 9.80, Veikko Laine: 109, 11.12, Luca Sinervä: 089, 12.60, Arvo Lehto: 192, 10.64
T7 (2012-2011) pituushyppy, 40m
Jade Kauppila: 179, 10.10. Ella Blom 148, 9.34. Aada Kauppila: 221, 8.63. Freja Bachmann: 187, 8.79, Saima Wathen: 169, 10.46, Lahja Piipponen: 142, 10.93, Sara Alastalo 195, 9,53
P7 (2012-2011) pituushyppy, 40m
Julius Pieviläinen: 160, 10.56, Rasmus Kuusento: 173, 10.65, Vilho Laine: 184, 9.59, Jimi Kaukotie: 149, 11.09, Elmo Laitinen: 148, 9.62, Ukko Lehto: 161, 13.87
T9 (2010-2009) pituushyppy, 40m, korkeus
Helmi-Sofia Palmu: 300, 7.81, 100, Johanna Kuusento: 260, 7.93, 80, Sara Vainikka: 265, 8.00, 90, Peppiina Vanne: 294, 8.50, 90, Elviira Ahola: 146, 9.78, xx, Suvi Suominen: 238, 9.09, 70. Helka Wathen: 208, 9.72, 70
P9 (2010-2009) pituushyppy, 40m, korkeus
Oiva Laine: 235, 8.47, 85, Leo Laitinen: 197, 9.44, xx, Erik Saarikoski: 191, 10.87, 65, Petrus Virtanen: 230, 8,94, 85, Benja Husso: 202, 9.03, 70
T11 (2008-2007) pituushyppy, 60m, korkeus
Karoliina Vanne: 312, 11.37, 100, Katriina Saarikoski: 221, 13.63, 80, Maria Husso: 244, 12.45, 80
P11 (2008-2007) pituushyppy, 60m, korkeus
Atte Arusaar: 288, 11.46, 85, Samuel Sinervä: 300, 12.34, 90, Henry Virtanen: 285, 11.28, 90
T13 (2006-2005) pituushyppy, 60m, korkeus
Tiia Alastalo 289, 11.87, 110, Mira Virtanen: 388, 9.45, 120
P13 (2006-2005) pituushyppy, 60m, korkeus
Aaron Palmu: 367, 10.09, 105, Mikael Sinervä: 315, 10.19, 95

1. Yleisurheilun tsemppikisat Oitin kenttä 19.6.2018

T3 (2015 ja nuoremmat) pallo, pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 1.60, 096, 14.19, Sanni Perttula: 0.55, 037, 48.00
T5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Sanni Leppälä: 3.64, 191, 10.97, Elsa-Marie Palmu: 4.75, 168, 11.50, Sofia Ripattila: 3.80 096, 12.78, Johanna Popov: 3.40, 096, 13.07
P5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Elias Teppola: 5.27, 131, 10.81, Niklas Lihtmaa: 2.90, 082, 12.13, Matias Perttula: 5.10, 169, 11.25
T7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Aino Teppola: 7.20, 216, 9.25
P7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Tarmo Pokkinen: 7.35, 204, 9.70
T9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Elviira Ahola: 2.11, 147, 10.53, Helmi-Sofia Palmu: 4.05, 284, 8.18, Peppiina Vanne: 4.58, 281, 8.70
P9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Paavo Pottonen: 3.60, 230, 9.29
T11 (2008-2007) kuula 2kg, pituushyppy, 60m
Olga Riikonen: 3.10, 187, 13.19, Anni Riikonen: 5.75, 268, 11.88, Karoliina Vanne: 4.90, -, 11.40
P13 (2006-2005) kuula 3kg, pituushyppy, 60m
Aaron Palmu: 5.78, 362, 10.12

Oitin tsemppikisojen tulokset 19.6.2018

1. Yleisurheilun tsemppikisat Oitin kenttä 19.6.2018

T3 (2015 ja nuoremmat) pallo, pituushyppy, 40m
Taimi Pokkinen: 1.60, 096, 14.19, Sanni Perttula: 0.55, 037, 48.00
T5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Sanni Leppälä: 3.64, 191, 10.97, Elsa-Marie Palmu: 4.75, 168, 11.50, Sofia Ripattila: 3.80 096, 12.78, Johanna Popov: 3.40, 096, 13.07
P5 (2014-2013) pallo, pituushyppy, 40m
Elias Teppola: 5.27, 131, 10.81, Niklas Lihtmaa: 2.90, 082, 12.13, Matias Perttula: 5.10, 169, 11.25
T7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Aino Teppola: 7.20, 216, 9.25
P7 (2012-2011) pallo, pituushyppy, 40m
Tarmo Pokkinen: 7.35, 204, 9.70
T9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Elviira Ahola: 2.11, 147, 10.53, Helmi-Sofia Palmu: 4.05, 284, 8.18, Peppiina Vanne: 4.58, 281, 8.70
P9 (2010-2009) kuula 2kg, pituushyppy, 40m
Paavo Pottonen: 3.60, 230, 9.29
T11 (2008-2007) kuula 2kg, pituushyppy, 60m
Olga Riikonen: 3.10, 187, 13.19, Anni Riikonen: 5.75, 268, 11.88, Karoliina Vanne: 4.90, -, 11.40
P13 (2006-2005) kuula 3kg, pituushyppy, 60m
Aaron Palmu: 5.78, 362, 10.12

Tulokset: Hikiän sarjamaastojuoksut 2018

Sarjat ja matkat
Sarja T/P4 (2014 syntyneet ja nuoremmat) 50m
Sarja T/P6 (2012-2013) 200m
Sarja T/P8 (2010-2011) ja T/P10 (2008-2009) 800m
Sarja T/P12 (2006-2007) ja T/P14 (2004-2005) 1350m

LOPPUTULOKSET 2018. Kolmen osakilpailun kaksi parasta tulosta yhteenlaskettuna. Jos osallistumiskertoja on vain yksi on aika suluissa.

T4 1. Taimi Pokkinen 0.52 2. Sofia Ripattila (0.18)
P4 1. Otso Pitkänen (0.23) 2. Into Laitinen (0.52)
T6 1. Iisa Katajamäki 2.29 2. Jade Kauppila 2.33 3. Elsa-Marie Palmu 2.53 4. Sanni Leppälä (1.17)
P6 1. Elmo Laitinen (1.23) 2. Luca Sinervä (1.48)
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 7.56 Christa Kortelainen 10.10 3. Aada Kauppila 11.19
P8 1. Jyvä Koskela 8.18 2. Tarmo Pokkinen (5.42)
T10 1. Kaisa Alastalo 7.17 2. Siiri Kantanen 9.04 3. Enni Lankinen (4.53)
P10 1. Eeli Katajamäki 7.07 2. Patrik Kuronen 7.58 3. Arttu Hahtimaa 9.30 4. Eemeli Luostarinen (4.18) 5. Samuel Sinervä (4.32) 6. Leo Laitinen (5.50)
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 12.51
P12 1. Aaron Palmu (10.33) 2. Masi Masalin (10.59) 3. Mikael Sinervä (6.36) 4. Nuutti Lankinen (9.24)
T14 1. Vilja-Matilda Koskela 11.55 2. Elisa Alastalo (5.34)

Osakilpailutulokset:

18.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.32
P4 1. Otso Pitkänen 0.23 2. Into Laitinen 0.52
T6 1. Iisa Katajamäki 1.11 2. Jade Kauppila 1.18 3. Elsa-Marie Palmu 1.27
P6 1. Elmo Laitinen 1.23 2. Luca Sinervä 1.48
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 4.02 Christa Kortelainen 5.05 3. Aada Kauppila 5.42 P8 1. Jyvä Koskela 4.14 2. Tarmo Pokkinen 5.42
T10 1. Kaisa Alastalo 3.42 2. Siiri Kantanen 4.34 2. Enni Lankinen 4.53
P10 1. Eeli Katajamäki 3.31 2. Patrik Kuronen 4.16 3. Eemeli Luostarinen 4.18 4. Samuel Sinervä 4.32 5. Arttu Hahtimaa 4.47 6. Leo Laitinen 5.50
P12 1. Aaron Palmu 5.13 2. Masi Masalin 5.23 3. Mikael Sinervä 6.36 Nuutti Lankinen 9.24

11.5.2018
T6 1. Jade Kauppila 1.15 2. Sanni Leppälä 1.17 3. Elsa-Marie Palmu 2.40
P8 1. Jyvä Koskela 4,04
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 3.54 2. Christa Kortelainen 5.05 3. Aada Kauppila 5.37
T10 1. Kaisa Alastalo 3.45 2. Enni Lankinen 4.53
P10 1. Patrik Kuronen 3.42
P12 1. Aaron Palmu 5.24 2. Nuutti Lankinen 9.24
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 6.26
T14 1. Vilja-Matilda Koskela 5.54

4.5.2018
T4 1. Sofia Ripattila 0.18 2. Taimi Pokkinen 0.20
T6 1. Iisa Katajamäki 1.18 2. Elsa-Marie Palmu 1.26
T8 1. Helmi-Sofia Palmu 4.06
P8 1. Jyvä Koskela 4.25
T10 1. Kaisa Alastalo 3.37 2. Siiri Kantanen 4.30
P10 1. Eeli Katajamäki 3.36 2. Arttu Hahtimaa 4.43
T12 1. Tähkä-Alina Koskela 6.25
P12 1. Aaron Palmu 5.20 2. Masi Masalin 5.36
T14 1. Elisa Alastalo 5.34 2. Vilja-Matilda Koskela 6.01

Tulokset: Oitin sarjamaastojuoksut 2018

LOPPUTULOKSET 2018. Kolmen osakilpailun kaksi parasta tulosta yhteenlaskettuna. Jos osallistumiskertoja on vain yksi on aika suluissa.

T4 1. Taimi Pokkinen 0.30
P4 1. Tuomas Perttula 0.41 2. Lenni Harjumäki (0.34)
T6 1. Sanni Leppälä 1.43
P6 1. Topi Perttula 2.00
T8 1. Aada Perttula 4.17
P8 1. Jyvä Koskela 4.06 2. Tarmo Pokkinen 4.25
T10 . Siiri Kantanen (5.03)
T12 1. Netta Mäkelä 33.26 2. Anni Riikonen (16.22)
T14 1. Elsa Suni (12.18)
P14 1. Waldo Mäkelä 21.42
T18 1. Mimmi Salonen 25.31
N 1. Aino Suni 18.52 2. Ria Hernesaho 26.49

Osakilpailutulokset:

21.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.14
P4 1. Tuomas Perttula 0.21
T6 1. Sanni Leppälä 0.55
P6 1. Topi Perttula 0.58
T8 1. Aada Perttula 2.14
P8 1. Jyvä Koskela 2.07 2.Tarmo Pokkinen 2.29
T12 1. Anni Riikonen 16.22 2. Netta Mäkelä 16.23
P14 1. Waldo Mäkelä 10.28
T18 1. Mimmi Salonen 12.49
N 1. Ria Hernesaho 13.33

14.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.16
P4 1. Tuomas Perttula 0.20
T6 1. Sanni Leppälä 0.53
P6 1. Topi Perttula 1.02
T8 1. Aada Perttula 2.07
P8 1. Jyvä Koskela 2.03 2. Tarmo Pokkinen 2.13
T12 1. Netta Mäkelä 18.00
P14 . Waldo Mäkelä 11.14
N 1. Aino Suni 9.11

7.5.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 0.16
P4 1. Topi Perttula 0.21 2. Lenni Harjumäki 0.34
T6 1. Sanni Leppälä 0.50
T8 1. Aada Perttula 2.10
P8 1. Jyvä Koskela 2.03 2. Tarmo Pokkinen 2.12
T10 1. Siiri Kantanen 5.03
T12 1. Netta Mäkelä 16.53
T14 1. Elsa Suni 12.18
P14 1. Waldo Mäkelä 11.42
T18 1. Mimmi Salonen 12.43
N 1. Aino Suni 9.41 2. Ria Hernesaho 13.16

Tulokset: Oitin sarjahiihdot 2018

Lopputulokset:

T4 1. Taimi Pokkinen (1.44)
P4 1. Lenni Harjumäki (1.41) 2. Otso Pitkänen (1.54) 3. Miro Niiranen (3.23)
T6 1. Sanni Leppälä 6.10
P8 1. Paavo Kemppi 7.12 2. Tarmo Pokkinen 8.06 3. Jyvä Koskela 8.35
T10 1. Siiri Kantanen 17.03
P10 1. Toivo Kemppi (6.07)
T12 1. Netta Mäkelä 28.21 2. Tähkä Koskela (15.39)
P14 1. Waldo Mäkelä 24.59
T18 1. Mimmi Salonen 22.48
M 1. Arttu Salonen 40.05
Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Jos suorituksia on vain yksi on aika suluissa.

Osakilpailutulokset:
7.3.2018
T4 1. Taimi Pokkinen 1.44
P4 1. Miro Niiranen 3.23
T6 1. Sanni Leppälä 1.40
P8 1. Tarmo Pokkinen 4.30 2. Jyvä Koskela 4.39
T10 1. Siiri Kantanen 8.52
T12 1. Netta Mäkelä 13.00
P14 1. Waldo Mäkelä 12.05

14.2.2018
P4 1. Lenni Harjumäki 1.03
P8 1. Paavo Kemppi 3.18 2. Tarmo Pokkinen 3.45 3. Jyvä Koskela 3.56
T10 1. Siiri Kantanen 8.12
P10 1. Toivo Kemppi 6.07
T12 1. Netta Mäkelä 15.21 2. Tähkä Koskela 15.39
P14 1. Waldo Mäkelä 12.54
T18 1. Mimmi Salonen 11.22
M 1. Arttu Salonen 21.40

7.2.2018
P4 1. Lenni Harjumäki 1.41 2. Otso Pitkänen 1.54
T6 1. Sanni Leppälä 4.30
P8 1. Paavo Kemppi 3.54 2. Tarmo Pokkinen 4.21
T10 1. Siiri Kantanen 8.51
T12 1. Netta Mäkelä 18.25
P14 1. Waldo Mäkelä 14.13
T18 1. Mimmi Salonen 11.26
M 1. Arttu Salonen 18.25

Matkat:
4v: 100m
6v: kenttä yläkautta / 300m
8v: kenttä yläkautta
10v: pururata lyhyempi lenkki
12v,14v,18v,N: pururata
M: 2x pururata

Tulokset: Hikiän sarjahiihdot 2018

Lopputulokset

T4 1. Pokkinen Taimi 2.29
P4 1. Harjumäki Lenni 4.19 2. Pitkänen Otso (3.26)
T6 1. Leppälä Sanni 6.20 2. Kauppila Jade 8.04 3. Palmu Elsa 10.22 4. Katajamäki Iisa 10.40
P6 1. Laitinen Elmo 7.45 2. Vilkman Theodor 9.13 3. Lehto Arvo 12.20 4. Lehto Ukko 14.00 5. Turunen Viljami 14.47 6. Hartikainen Ukko 18.26 7. Virtanen Oiva (21.52)
T8 1. Palmu Helmi 11.40 2. Kauppila Aada 13.20
P8 1. Vilkman Jerome 12.55 2. Pokkinen Tarmo 14.15 3. Hartikainen Sulo (6.45) 4. Koskela Jyvä-Kasperi (7.17)
T10 1. Kantanen Siiri 18.16 2. Lankinen Enni 24.57 3. Vanne Peppiina (7.49)
P10 1. Laitinen Leo 21.51
T12 1. Vanne Karoliina 27.44 2. Koskela Tähkä (12.28)
P12 1. Lankinen Knuutti 45.43 2. Hartikainen Hugo (27.03) 3. Tusa Julius (28.03)
N18 1. Salonen Mimmi 16.24
M 1. Arttu Salonen (11.45)
M65 1. Sipola Mauri (12.38)
Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Jos suorituksia on vain yksi on aika suluissa.

Osakilpailutulokset:
6.3.2018
T4 1. Pokkinen Taimi 1.22
T6 1. Leppälä Sanni 3.05 2. Kauppila Jade 4.04 3. Katajamäki Iisa 4.52 4. Palmu Elsa 5.44
P6 1. Laitinen Elmo 4.06 2. Vilkman Theodor 4.34 3. Lehto Arvo 6.13 4. Turunen Viljami 7.17 5. Lehto Ukko 7.37 6. Hartikainen Ukko 13.00
P8 1. Vilkman Jerome 6.25 2. Pokkinen Tarmo 6.53
T10 1. Kantanen Siiri 9.03 2. Lankinen Enni 10.22
Vanne Peppiina 7.49 (3xkenttä)
P10 1. Laitinen Leo 12.30
T12 1. Vanne Karoliina 15.00
P12 1. Lankinen Knuutti 16.26

13.2.2018
T4 1. Pokkinen Taimi 1.07
P4 1. Harjumäki Lenni 2.18
T6 1. Leppälä Sanni 3.15 2. Kauppila Jade 4.00 3. Palmu Elsa 4.38 4. Katajamäki Iisa 5.48
P6 1. Laitinen Elmo 3.44 2. Vilkman Theodor 4.39 3. Hartikainen Ukko 5.26 4. Lehto Arvo 6.07 5. Lehto Ukko 6.23 6. Turunen Viljami 7.30 7. Virtanen Oiva 21.52
T8 1. Palmu Helmi 5.18 2. Kauppila Aada 6.18
P8 1. Vilkman Jerome 6.30 2. Hartikainen Sulo 6.45 3 Koskela Jyvä-Kasperi 7.17 4 Pokkinen Tarmo 7.22
T10 1. Kantanen Siiri 9.13 2. Lankinen Enni 14.35
P10 1. Laitinen Leo 10.22
T12 1.Koskela Tähkä 12.28 2. Vanne Karoliina 12.44
P12 1.Hartikainen Hugo 27.03 2. Tusa Julius 28.03 3. Lankinen Knuutti 29.17
T18 1. Salonen Mimmi 8.07
M65 1.Sipola Mauri 12.38

6.2.2018
T4 1. Pokkinen Taimi 1.26
P4 1. Harjumäki Lenni 2.01 2. Pitkänen Otso 3.26
T6 1. Kauppila Jade 5.15 2.Palmu Elsa 8.28
P6 1. Laitinen Elmo 4.01 2. Turunen Viljami 8.48 3. Lehto Arvo 9.24 4. Lehto Ukko 11.12
T8 1. Palmu Helmi 6.22 2. Kauppila Aada 6.52
P8 1. Pokkinen Tarmo 8.47
T10 1. Kantanen Siiri 9.39
P10 1. Laitinen Leo 11.29
T12 1. Vanne Karoliina 15.34
T18 1. Salonen Mimmi 8.17
M 1. Salonen Arttu 11.45

Matkat:
4v: 100m
6v: 1x kenttä
8v: 2x kenttä
10v: puolikas pururata
12v, N: 1x pururata
M, M65: 2x pururata

Harjujuoksu 2017, tulokset

Aikuisten Harjujuoksuun osallistui 23 henkeä, joista 10 selvitti helppoa puolimaratonimaastoa vastaavan 12 km harjulenkin. Reitin lähtö- ja maali sijaitsi Eskon koulun pihassa, reitti kulki myötäillen Salpausselän rinteitä ja lakia aina 54-tien varrelle. Alun siirtymäosuuksien jälkeen oli vastassa ensimmäinen suora nousu harjun laelle. Tämän jälkeen juoksijat pääsivät nauttimaan pitkät pätkät kauniita harjumaisemia neulaspolkuja pitkin, syyskuisen luonnon värittäminä.

54-tien lähistöllä vaihteleva suppamaasto hapotti kokematonta ja oikea vauhtivalinta oli tärkeässä osassa. Molempien reittien loppuhuipennus oli erittäin rankka nousu vanhan hyppyrimäen laskurinnettä pitkin, tällä kertaa uutta polkua jonka pito oli heikko. Maalissa reitti sai kehua ja kaikki kisaajat voivatkin taputtaa itsellensä suorituksen kunniaksi.

Hikiän Harjujuoksu oli järjestyksessään kolmas. Edellisvuoden tapahtumaan nähden osallistujamäärä puolittui. Tulevia tapahtumia järjestettäessä on syytä miettiä aikaisempaa ajankohtaa ja tutkia vastaavien tapahtumien kisakalentereita entistä tarkemmin. Pieni mutta tehokas talkooporukka on kaikesta huolimatta tyytyväinen aikaansaannoksestaan. Lasten ja nuorten liikunnan käyttökassaan kilahti kaikesta huolimatta lisäeuroja. Eskon koulun vanhempainyhdistys pyöritti tapahtuman ajan popup-puffettia josta sai kahvia, pullaa ja tietenkin lenkin päätteeksi grillimakkaraa. Aikuisten juoksun aikana juostiin oheistapahtumana viereisellä pururadalla Lasten maastojuoksu, johon osallistui 9 reipasta liikkujaa.

Hikiän Harjujuoksu 23.9.2017 Tulokset

Naiset 8km
1. Eini Markkanen 50.26
2. Nina Ahlgren 1.00.25
3. Susanna Okkolin TC Korjaamo 1.00.26
4. Marjut Tarna 1.10.05
5. Anne Wunsch 1.12.12
6. Anna-Kaisa Kosenius 1.14.34
7. Johanna Metsola 1.15.58
8. Ira Kantelinen HyRa 1.17.02

Pojat alle 16, 8 km
1. Joni Ahokas HyRa 1.11.55
2. Leevi Kantelinen HyRa 1.17.00

Miehet 8 km
1. Antti Koppinen 39.54
2. Jussi Alastalo 40.52
3. Timo Silvan 58.30

Naiset 12 km
1. Kaisu Järvinen 1.26.22
2. Henna Pokkinen HaU 1.28.54
3. Teija Liikala 1.32.05
4. Tanja Soikkeli 2.15.38
5. Satu Olkkonen 2.15.41

Miehet 12 km
1. Teppo Koskinen 1.02.10
2. Arttu Salonen 1.03.59
3. Harri Koho 1.11.06
4. Visa Pitkänen 1.25.19
5. August Karlsson 2.15.40

Oheistapahtuma, Lasten maastojuoksu

T7 1,35 km
1. Helmi-Sofia Palmu HaU 7.18
2. Mona Kantelinen HyRa 9.20

P7 1,35 km
1. Vili Kantelinen HyRa 6.57
2. Elmo Laitinen HaU 10.47

T9 1,35 km
1. Kaisa Alastalo RMK Kisko 7.19
2. Siiri Kantanen 8.10

P9 1,35 km
1. Leo Laitinen HaU 10.01

P11 2,7 km
1. Robert Virjo TCC 18.41

T13 2,7 km
Elisa Alastalo RMK Kisko 13.01

Tulokset: Hausjärven kunnanmestaruuskilpailut 5.9.2017 Oitti

HAUSJÄRVEN KUNNANMESTARUUSKILPAILUT 5.9.2017
YLEISURHEILU OITTI

T7
40m: 1. Helmi-Sofia Palmu 8,00 2. Johanna Kuusento 8,12 3. Aada Kauppila 8,78 4. Mona Kantelinen 9,40 5. Lotta Sirola 9,44 6. Karoliina Kuhanen 9,50 7. Jade Kauppila 10,80 8. Lahja Piipponen 11,00
Pituus: 1. Helmi-Sofia Palmu 2,69 2. Johanna Kuusento 2,15 3. Lotta Sirola 2,12 4. Aada Kauppila 2,07 5. Karoliina Kuhanen 2,05 6. Jade Kauppila 1,94 7. Mona Kantelinen 1,93 8. Lahja Piipponen 1,45
Pallonheitto: 1. Helmi-Sofia Palmu 18,80 2. Mona Kantelinen 9,10 3. Johanna Kuusento 8,80 4. Jade Kauppila 8,60 5. Aada Kauppila 8,15 6. Karoliina Kuhanen 7,25 7. Lotta Sirola 7,15 8. Lahja Piipponen 3,60

T9
40m: 1. Kaisa Alastalo 7,23 2. Susanna Kuusento 7,26 3. Peppiina Vanne 7,84 4. Maija Sirola 8,07
Pituus: 1. Kaisa Alastalo 2,91 2. Peppiina Vanne 2,56 3. Susanna Kuusento 2,48 4. Maija Sirola 2,23
Kuula: 1. Peppiina Vanne 4,90 2. Susanna Kuusento 3,34 3. Kaisa Alastalo 3,05 4. Maija Sirola 1,85
600 Metriä: 1. Kaisa Alastalo 2,21,7 2. Susanna Kuusento 2,28,1 3.Helmi-Sofia Palmu 2,40,4 4. Peppiina Vanne 4,40,0 5. Johanna Kuusento 2,46,2 6. Maija Sirola 3,04,8 7. Aada Kauppila 3,15,6

T11
60m: 1. Tähkä Koskela 9,58 2. Karoliina Vanne 10,78 3. Emmi Laitajärvi 12,49
Pituus: 1. Tähkä Koskela 3,41 2. Karoliina Vanne 2,93 3. Emmi Laitajärvi 2,69
Kuula: 1. Emmi Laitajärvi 6,80 2. Tähkä Koskela 5,75 3. Karoliina Vanne 3,56
600m: 1. Tähkä Koskela 2,18,3 2. Karoliina Vanne 2,42,6 3. Emmi Laitajärvi 2,51,7

T13
60m: 1. Elisa Alastalo 9,05 2. Mira Virtanen 9,32 3. Vilja Koskela 9,57 4. Maija Hinkkala 10,02
Pituus: 1. Elisa Alastalo 4,41 2. Vilja Koskela 3,76 3. Mira Virtanen 3,42 3. 3. Maija Hinkkala 3,42
Kuula: 1. Elisa Alastalo 9,03 2. Vilja Koskela 6,44 3. Maija Hinkkala 6,05
600m: 1. Elisa Alastalo 1,57,0 2. Vilja Koskela 2,06,1 3. Maija Hinkkala 2,21,2

N35
Pituus: 1. Minna Koskela 3,66
Kuula: 1. Minna Koskela 7,55
800m: 1. Kati Ahtinen 3,34

N65
100m: 1. Hannele Mielonen 30,45
Kuula: 1. Hannele Mielonen 5,38

P7
40m: 1. Jyvä-Kasperi Koskela 8,01 2. Joonas Hinkkala 8,26 3. Petteri HInkkala 8,54 4. Teemu Uurinmäki 12,39
Pituus: 1. Jyvä-Kasperi Koskela 2,54 2. Petteri Hinkkala 2,47 3. Joonas HInkkala 2,45 Pallonheitto: 1. Joonas Hinkkala 18,73 2. Jyvä-Kasperi Koskela 17,80 3. Petteri Hinkkala 15,50 4. Teemu Uurinmäki 4,40

P9
40m: 1. Patrik Kuronen 7,15 2. Topias Töllinen 7,16 3. Eemi Huhtimo 8,38 4. Lenni Huhtimo 9,39
Pituus: 1. Patrik Kuronen 3,24 2. Topias Töllinen 3,12 3. Eemi Huhtimo 2,83 4. Lenni Huhtimo 2,26
Kuula: 1. Patrik Kuronen 5,77 2. Topias Töllinen 4,56 3. Lenni Huhtimo 3,30 4. Eemi Huhtimo 3,04
600m: 1. Topias Töllinen 2,13,8 2. Petteri Hinkkala 2,42,3 3. Joonas Hinkkala 2,43,2 4. Eemi Huhtimo 3,20,6 5. Lenni Huhtimo 4,04,0

P11
60m: 1. Aaron Palmu 10,04 2. Leevi Tuominen 10,33
Pituus: 1. Leevi Tuominen 3,47 2. Aaron Palmu 3,23
Kuula: 1. Aaron Palmu 5,98 2. Leevi Tuominen 5,00
600m: 1. Aaron Palmu 2,06,8 2. Leevi Tuominen 2,21,9

P13
Kuula: 1. Anselmi Koskela 10,30

P17
Kuula: 1. Matti Karivieri 10,14

M
100m: Jere Salento 14,42
Pituus: 1. Jere Salento 4,35

M35
100m: 1. Tomi Piipponen 16,16
Pituus: 1. Tomi Piipponen 3,50

M50
100m: 1. Tapio Uurinmäki 17,44
Pituus: 1. Tapio Uurinmäki 3,26
Kuula: 1. Tapio Uurinmäki 8,70 2. Jarmo Kuumola 8,15 3. Pekka Paasela 6,60

M65
Kuula: 1. Reijo Hanninen 5,73

Tulokset: Yleisurheilun tsemppikisat, Hikiän ja Oitin kenttä

tsemppikisat 2017

Tsemppikisaajille jaettiin palkinnot maastojuoksujen yhteydessä Hikiässä 12.9.

TULOKSIA (ei sijoituksia, käsiajat juoksuissa):

6. Yleisurheilun tsemppikisat, Oitti 24.8.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat). Lajit: pituus, 20m vannejuoksu, 150m
T3: Tiana Kuusento 105, 8.00, 56.00. Taimi Pokkinen 076, 11.60, 1.33.00. Sofia Ripattila 054, 11.60, 1.13.00. Maire Wathén 060, 10.41, 1.22.00. P3: Niko Toivonen 060, 19.69, 1.20.00.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.). Lajit: pituus, 20m vannejuoksu, 150m
T5: Elsa-Marie Palmu –, 9.56, 1.03.00. Sanni Leppälä 123, 8.44, 45.00. Verna Wathén 088, 9.40, 1.24.00. Jade Kauppila 153, 9.15, 57.00. Lahja Piipponen 135, 8.72, 58,00. Lotta Sirola 197, 9.15, 40.00. P5: Sebastian Mäkinen 145, 6.44, 42.00. Rasmus Kuusento 118, 6.53, 50.00.
Sarja 7v. (2011-2010 syntyneet). Lajit: pituus, 1000m kävely (k) tai juoksu (j), kuula 2kg
T7: Helmi-Sofia Palmu 264, 4.47.00 (j), 3.44. Johanna Kuusento 207, –, 2.47. Christa Kortelainen 214, 7.26.00 (j), 2.53. Jenni Toivonen 220, 6.30.00(j), 2.20. Aada Kauppila 219, 5.52.00(j), 2.43. Miili Kostiainen 190, 10,50.00(k), 2.80. P7: Tarmo Pokkinen 191, 11.11.00(k), 2.05. Elias Arminen 171, 7.24.00 (j), 2.43. Samuel Perttula 176, 7.16.00 (j), 2.96. Roni Ravantti 220, 11.04.00 (k), 2.66. Joonas Hinkkala 228, 4.56.00 (j), 3.08. Petteri Hinkkala 244, 5.00.00 (j), 3.90. Vili Ravantti 195, 11.23.00 (k), 3.40. Niko Kansikas 202, 7.10.00 (j), 2.60. Otso Arovuori 170, 7.41.00 (j), 1.54.
Sarja 9v. (2009-2008 synt.). Lajit: pituus, 1000m kävely (k) tai juoksu (j), kuula 2kg
T9: Peppiina Vanne 264, 5.52.00 (j), 4.45. Susanna Kuusento 275, 5.01.00 (j), 3.42. Maija Sirola 255, 5.23.00 (j), 2,52. Venla Liljegren 279, 5.09.00 (j), 3.84. Anna Saarinen 207, 9.45.00 (k), 3.05. P9: Erik Saarikoski 164, 6.40.00 (j), 1.86.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: pituus, 1000m kävely (k) tai juoksu (j), kuula 2kg
T11: Karoliina Vanne 265, 8.55.00 (k), 3.90.

5. Yleisurheilun tsemppikisat, Hikiä 8.8.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat) . Lajit: Hernepussin heitto, 20m pujottelujuoksu, 100m
T3: Taimi Pokkinen 1.65, 13.62, 44.12. Tiana Kuusento 2.76, 8.09, 35.97. Maire Wathen 2.07, 13.41, 47.06. Sofia Ripattila 3.22, 11.59, 40.72 . Tilda Sihvonen 0.00, 14.25, 1.1.75. P3: Elias Ghazali 2.32, 10.35, 43.75. Aaron Arrenius 3.88, 7.72, 30.81.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.). Lajit: Hernepussin heitto, 20m pujottelujuoksu, 100m
T5: Elsa-Marie Palmu 3.70, 7.40, 31.84. Jade Kauppila 4.01, 6.71, 30.53. Verna Wathén 3.28, 8.66, 44.06. Sanni Leppälä 2.81, 6.72, 29.22. Serafia Arrenius 7.13, 6.16, 27.07. Salla Heino 6.80, 6.44, 34.30. P5: Niklas Lihtmaa 2.80, 7.62, 32.44. Rasmus Kuusento 5.07, 6.91, 30.59.
Sarja 7v. (2011-2010 syntyneet). Lajit: pituushyppy, Aitajuoksu 40m, 100m
T7: Aada Kauppila 228, 10.75, 21.78. Saima Wathén 144, 13.53, 27.57. Helmi-Sofia Palmu 263, 10.19, 20.37. Christa Kortelainen 230, 11.78, 23.10. Johanna Kuusento 221, 10.59, 21.25. P7: Niko Kansikas 173, 12.97, 27.78. Marko Viita 154, 12.11 (omat aidat), 27.62. Adam Ghazali 193, 12.47, 24.57.
Sarja 9v. (2009-2008 synt.). Lajit: kuula 2kg, aitajuoksu 40m (4 aitaa, 55cm), 100m, pituus
T9: Peppiina Vanne 3.96, 9.60, 19.68, 263. Venla Liljegren 3.60, 10.30, 19.68, 252. Miia Parkkila 2,00, 12.47, 27.88, 202. Susanna Kuusento 3,40, 10.18, 19,97, 254. Helka Wathén 2,00, 12,41, 28.18, 189. P9: Arttu Hahtimaa 3.90, 11.09, 21.00, 251. Eemeli Luostarinen 3.44, 10.54, 21.19, 240.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: kuula T2kg, P2,5kg, aitajuoksu 60m (6 aitaa, 55cm), 100m, pituus
T11: Karoliina Vanne 3.83, 13.22, 18.97, 297. Anni Luostarinen 4.70, 13.00, 18.00, 325. P11: Julius Tusa 3.93, 16.69, 23.22, 252. Hugo Hartikainen 3.74, 20.75, 28.16, 191.

4. Yleisurheilun tsemppikisat, Oitti 20.7.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat) Lajit: Hernepussin heitto, 40m ja 200m
T3: Tiana Kuusento 3.18, 13.52, 1.29.50. Taimi Pokkinen 1.64, 17.38, 1.52.80. Sofia Ripattila 2.73, 19.21, 1.23.00. Maire Wathén 1.87, 19.19, 1.56.70. P3: Aaron Arrenius 2.60, 15.11, 1.15.30. Otso Pitkänen 1.06, -, 2.14.00.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.) Lajit: Hernepussin heitto, 40m ja 200m
T5: Elsa-Marie Palmu 3.20, 12.63, 1.12.30. Sanni Leppälä 2.55, 11.49, 1.01.86. Verna Wathén 3.45, 14.87, 1.37.77. Serafia Arrenius 6.06, 10.14, 59.73. Jade Kauppila 5.27, 12.18, 1.22.23. P5: Jimi Kaukotie 7.67, 12.19, 1.10.90.
Sarja 7v. (2011-2010 synt.) Lajit: Junnukeihäs (JK) tai 350g keihäs, 40m, 600m
T7: Helmi-Sofia Palmu 10.18, 7.84, 2.44.40. Johanna Kuusento 4.38, 8.34, 3.00.03. Noora Sartesuo 3.33, 8.81, 3.30.10. Aada Kauppila 5.66, 8.48, 3.23.45. Aava Jääskeläinen 4.82, 8.59, 3.28.45. Elli- Noora Parkkila 4.13, 9.32, 4.47.93. Inka Sarjanen 6.16 (JK), 9.16, 3.16.52. Saima Wathén 3.19, 11.10, 3.57.14. P7: Tarmo Pokkinen 4.70, 9.53, 3.41.08. Elias Arminen 5.75, 10.06, 3.43.06. Samuel Perttula 5.79, 10.65, 3.44.26. Roni Ravantti 5.89, 9.29, 3.18.63. Jonne Kellola 4.23, 10.71, 3.10.84. Niko Kansikas 5.60, 10.13, .
Sarja 9v. (2009-2008 synt.) Lajit: 350g keihäs, 60m, 600m.
T9 Peppiina Vanne 12.54, 12.38, 2.51.00. Siiri Kantanen 7.86, 11.66, 2.49.99. Helka Wathén 4.77, 14.97, 3.51.83. Neea Nevalainen -, -, 3.04.74. P9: Patrik Kuronen 12.07, 11.38, 2.29.19.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: 400g keihäs, 60m, 600m
T11 Karoliina Vanne 7.78, 11.28, 2.48.51. P11: Aaron Palmu 24.26, 10.10, 2.09.71.

3. Yleisurheilun tsemppikisat, Hikiä 11.7.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat). Lajit: pituushyppy, pallonheitto ja 40m
T3 : Taimi Pokkinen 050, 2.37, 20,00. Veela Liljegren 038, 1.10, 34.00. Sofia Ripattila 060, 2.82, 14.00. P3 Aaron Arrenius 095, 2.90, 13.00.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.) Lajit: pituushyppy, pallonheitto ja 40m
T5: Serafia Arrenius 160, 8.14, 10.47. Jade Kauppila 132, 5.05, 11.19. Elsa-Marie Palmu 138, 2.65, 12.57. P5: Niklas Lihtmaa 084, 3.22, 13.59.
Sarja 7v. (2011-2010 syntyneet) Lajit: keihäs 300g, 60m, korkeus
T7: Oona Saarinen 3.36, 16.50, 060. Aada Kauppila 5.76, 13.78, 065. Helmi-Sofia Palmu 7.65, 12.34, 075. Christa Kortelainen 4,60, 13.57, 075. P7: Tarmo Pokkinen 4.60, 14.50, 055. Niko Kansikas 4.90, 17.06, 065. Konsta Kitinoja 4.90, 12.06, 065.
Sarja 9v. (2009-2008 synt.) Lajit: keihäs 300g, 60m, korkeus
T9 Peppiina Vanne 9.22, 12.35, 085. Siiri Kantanen 9.60, 11.88, 085. Anna Saarinen 4.96, 13.50, 000. Venla Liljegren 8.25, 11.90, 085. P9 Arttu Hahtimaa 10.60, 13.56, 000. Patrik Kuronen 14.66, 11.16, 095.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: keihäs 400g, 60m, korkeus
T11 Karoliina Vanne 8.57, 11.59, 095. P 11 Aaron Palmu 26.18, 10.17, 105. Mikael Sinervä 11.55, 10.06, 105. Veeti Liljegren 9.49, 9.15, 110.
Sarja 13v. (2005-2004 synt.) Lajit: keihäs 400g, 60m, korkeus
T13: Bella Kallio 19.24, 9.13 , 125.

2. Yleisurheilun tsemppikisat, Oitti 29.6.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat) Lajit: Pituushyppy ja 60m
T3: Tiana Kuusento 075, 38.00. Taimi Pokkinen 050, 29.25. 16. 97. P3: Aaron Arrenius 085, 20.75.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.). Lajit: pituushyppy ja 60m
T5: Sanni Leppälä 135, 16.38. Serafia Arrenius 160, 14.85. Hilma Pajunen 168, 17.91. Lotta Sirola 203, 14.91. Maija Sartesuo 121, 18.32. P5: Rasmus Kuusento 117, 16.91. Elmo Laitinen 113, 18.59. Joona Vainola 093, 20.06.
Sarja 7v. (2011-2010 syntyneet) Lajit: pituus, pallonheitto, 200m
T7: Helmi-Sofia Palmu 244, 14.02, 44,59. Johanna Kuusento 201, 6.74, 44,02. Noora Sartesuo 194, 6,57, 49,86. Aava Jääskeläinen 176, 5,80, 52.85. Jenni Toivonen 200, 7.50, 59.13. Christa Kortelainen 195, 6.74, 55.63. P7: Tarmo Pokkinen 161, 8.54, 55.65. Elias Arminen 153, 6.46, 58.83. Samuel Perttula 181, 10.02, 59.96. Roni Ravantti 183, 14.64, 55.44. Vili Ravantti 161, 11.23, 1.08.78.
Sarja 9v. (2009-2008 synt.) Lajit: pituus, kuula 2 kg, 200m
T9: Peppiina Vanne 274, 4.05, 42.72. Susanna Kuusento 280, 3,87, 41.16. Maija Sirola 252, 1.63, 43.19. P9: Leo Laitinen 195, 3.06, 54.56.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: pituus, kuula 2 kg T ja 2,5kg P. ja 200m .
T11: Karoliina Vanne 269, 4.16, 41.08. P11: Aaron Palmu 346, 5.84, 35.34.
Sarja 13v. (2005-2004 synt.) Lajit: pituus, kuula 2kg, 200m
T13: Milla Pottonen 280, 6.16, 42.25.

1. Yleisurheilun tsemppikisat, Hikiä 20.6.2017

Sarja 3v. (2014 synt. ja nuoremmat) Lajit: Pallonheitto ja 20m
T3: Tiana Kuusento 2.80, 8.53. Taimi Pokkinen 2.08, 10.28. Sofia Ripattila 2.90, 11.91, Veela Liljegren 0.65, 16. 97. P3: Aaron Arrenius 3.28, 11.30, Juuso Vainola 1.90, 8.34.
Sarja 5v. (2013-2012 synt.) Lajit: Pallonheitto ja 20m
T5: Sanni Leppälä 2.67, 6.53. Serafia Arrenius 6.58, 5.72. Salla Heino 5.35, 5.72. Eerika Vainola 3.34, 7.09. P5: Rasmus Kuusento 4.64, 6.72. Ukko Lehto 6.07, 6.66. Arvo Lehto 3.62, 7.91. Sebastian Mäkinen 9.80, 5.37.
Sarja 7v. (2011-2010 syntyneet) Lajit: pituus, pallonheitto, 40m
T7: Mona Kantelinen 172, 5.68, 9.91. Alisa Rantanen 250, 10.61, 8.50. Helmi-Sofia Palmu 288, 14.84, 8.74. Johanna Kuusento 222, 6.35, 8.97. P7: Tarmo Pokkinen 180, 7.31, 10.56. Marko Viita 110, 9.12, 13.53. Konsta Kitinoja 177, 8.80, 8.79. Vili Kantelinen 241, 14.32, 8.47.
Sarja 9v. (2009-2008 synt.) Lajit: pituus, junnukeihäs 300g, 40m
T9: Peppiina Vanne 237, 8.20, 8.50. Susanna Kuusento 245, 6.12, 8.18. Anna Saarinen 176, 5.04, 9.93. Miia Parkkila 192, 5.50, 10.72. Venla Liljegren 240, 6.15, 8.09. Siiri Kantanen 241, 5.51, 8.21. P9: Patrik Kuronen 304, 10.72, 7.57.
Sarja 11v. (2007-2006 synt.) Lajit: pituus, keihäs 400g, 60m
T11: Karoliina Vanne 273, 7.15, 12.12.
Sarja 13v. (2005-2004 synt.) Lajit: pituus, keihäs 400g, 60m
T13: Bella Kallio –, 22.75, 9.68. Emmy Ilomäki 280, –, 11.33.

 

Mommilanjärven soutelu / Mettäkulman lenkki 15.7.2017 – tulokset

HaU on mukana järjestämässä Mommilanjärven souteluiden yhteydessä juostavaa Mettäkulman lenkkiä 15.7.2017.

Tulokset:
(suluissa väliaika)

1. Franzén Werner 41:14 (24:16) M
2. Wunch Joachim TREMK 42:00 (24:50) M45
3. Mäenpää Lasse Keurusselän Maratoonarit 42:14 (25:10) M35
4. Maisi Antti 43:37 (25:52) M45
5. Sipronen Mika 43:40 (25:19) M
6. Korpi Antti 46:51 (27:38) M55
7. Pullinen Timo Antrean Esa (28:08) 47:18 M55
8. Kuvaja Markus 49:36 (29:05) M
9. Sulkko Sami 51:24 (29:42) M35
10. Salminen Pia 51:52 (30:11) N
11. Salminen Antti Kirvun Vilkas 52:58 (31:29) M17
12. Kosenius Teija 54:05 (31:31) N
13. Salminen Kati 54:53 (31:48) N
14. Takku Joni 55:20 (31:33) M
15. Tuukkanen Merja 55:26 (32:44)N55
16. Malinen Juha-Pekka 56:35 (34:00) M45
17. Kanervo Eeva-Maija 59:50 (35:10) N35
18. Silván Timo 1:00:30 (35:13) M55
19. Nuorteva Henna 1:07:05 (39:18) N45
19. Kankaanmäki Päivi 1:07:05 (39:18) N45
21. Lehtinen Christel 1:21:18 (48:20) N45
22. Heikkilä Tarja-Liisa 1:32:00 (53:58) N65

Mettäkulman lenkki