Yleisurheilun viikkokisojen tulokset 2021

Tulokset (ei sijoituksia, käsiajat):

V Sunnuntai 8.8.2021, Hikiän kenttä


T3: 20m aitajuoksu (2 aitaa, 20cm) ja keihäspallonheitto
Viktoria Vuori 8.68, 3,35. Saima Pitkänen 9.81, 1,63. Aida Airola 7.85, 2,63.

P3: 20m aitajuoksu (2 aitaa, 20cm) ja keihäspallonheitto

Heino Hohteri 15.28, 2,36.

P5: 20m aitajuoksu (2 aitaa, 30cm) ja keihäspallonheitto
Oiva Karvinen 9.37, 2,57. Mikael Herukka 8.66, 2,17.

T5: 20m aitajuoksu (2 aitaa, 30cm) ja keihäspallonheitto
Venla Teppola 6.85, 2,66. Jenny Laurila 7.31, 3,81. Siiri Niklander 8.54, 3,04. Vilma Poutanen 9.53, 3,38. Venla Mettovaara 7.47, 2,79.

P7: 40m aitajuoksu (3 aitaa, 40cm) ja keihäspallonheitto
Noel Saarinen 11.72, 7,94. Lenni Loiva 11.42, 5,46. Otso Pitkänen 10.94, 5,17. Eeki Vainikka 9.66, 5,11. Jimi Airola 10.81, – – .

T7: 40m aitajuoksu (3 aitaa, 40cm) ja keihäspallonheitto
Maisa Mustanoja 10.13, 7,67. Tiana Kuusento 9.46, 7.16. Sofia Ripattila 10.91, 6,90. Taika Veirto 9.50, 6,05. Nelli-Emilie Niska 11.16, 5,57. Ansa Karvinen 13.56, 5,72. Hertta Kivioja 11.28, 3,65. Taimi Pokkinen 9.47, 6,92. Maire Wathen 9.81, 4,95. Peppi Mustanoja 13.25, 4,59.

P9: 40m aitajuoksu (55cm, 5 aitaa) ja keihäs 400g
Ansel Puroila 10.44, 13,50. Tuure Loiva 10.80, 8,40. Rasmus Kuusento 14.28, 5,10. Niklas Herukka 12.19, 7,50. Henri Niklander 10.72, 6,50. Nuutti Kivioja 11.94, 3,80. Noa Veirto 10.74, 8,80.

T9: 40m aitajuoksu (55cm, 5 aitaa) ja keihäs 400g
Lumi Vilhunen 9.24, 7,20. Verna Wathen 11.88, 5,00. Sonja Vainikka 10.54, 7,00. Kiira Mustanoja 11.28, 6,10. Sanni Leppälä 9.05, 6,30. Annikki Karvinen 12.88, 7,10. Elsa-Marie Palmu 10.03, 5,70.

P11: 60m aitajuoksu (60cm, 6 aitaa) ja korkeushyppy
Viliam Puroila 12.18, 110. Tarmo Pokkinen 15.72, 090.

T11: 60m aitajuoksu (60cm, 6 aitaa) ja korkeushyppy

Johanna Kuusento 12.88, 105. Katri Niklander 14.50, 120. Helmi-Sofia Palmu 11.53, 120. Aino Teppola 12.71, 115. Saima Wathen 14.81, 075. Ada Juvonen 14.26, 100. Aava Jääskeläinen 12.89, 110.

T13: 60m aitajuoksu (60cm, 6 aitaa) ja korkeushyppy
Susanna Kuusento 11.88, 115. Olga Riikonen 12.31, 115. Siiri Kantanen 11.25, 135. Veera Puroila 11.68, 125. Sara Vainikka 14.42, 115.


IV Tiistai 20.7.2021, Oitin kenttä


T3: 150m juoksu ja pallonheitto
Viktoria Vuori 1.02, 3,50.

P5: 150m juoksu ja pallonheitto
Oiva Karvinen 1.12, 3,15. Ilmari Contursi 0.59, 3,50.

T5: 150m juoksu ja pallonheitto
Vilma Poutanen 1.13, 2,85. Siiri Niklander 0.44, 3,90. Jenny Laurila 0.53, 4,50. Venla Teppola 0.56, 3,60. Alma Luukkonen 0.44, 4,20.

P7: 300 m juoksu ja pallonheitto

Eeki Vainikka 1.17, 11,30. Onni Hallikainen 1.49, 12,60. Atte Luukkonen 1.24, 12,30. Viljami Contursi 1.30, 11,20.

T7: 300 m juoksu ja pallonheitto
Maisa Mustanoja –, 8,33. Sofia Ripattila 1.17, 9,20. Ansa Karvinen 1.26, 4,70. Peppi Mustanoja 1.28, 4,90. Taimi Pokkinen 1.14, 10,30.

P9: 300m ja pituushyppy
Henri Niklander 1.15, 235.

T9: 300m ja pituushyppy
Sonja Vainikka 1.15, 260. Kiira Mustanoja 1.18, 250. Sanni Leppälä 1.01, 314. Elsa-Marie Palmu 1.08, 271. Annikki Karvinen 1.18, 219.

P11: 300m ja kuula
Tarmo Pokkinen 1.11, 4,89. Joona Koskela 1.17, 4,20.

T11: 300m ja kuula
Katri Niklander 1.03, 5,59. Helmi-Sofia Palmu 0.55, 7,88. Aino Teppola 1.04, 5,25. Veera Hallikainen 1.12, 3,87.

T13: 300m ja kuula
Olga Riikonen 0.57, 5,29. Sara Vainikka 1.00, 3,79. Riina Koskela 1.00, 5,77.


III Perjantai 9.7.2021, Hikiän kenttä


T3: 20m juoksu, vauhditon hyppy
Viktoria Vuori 7.78, 065. Adele Niemi 18.47, 035. Aida Airola 7.90, 080. Saima Pitkänen 9.94, 038.

P5: 40m juoksu, pituushyppy
Oiva Karvinen 15.50, 092. Arno Luukko 12.31, 083, Mikael Herukka 12.37, 113.

T5: 40m juoksu, pituushyppy
Venla Teppola 11.25, 130. Siiri Niklander 13.50, 089. Vilma Poutanen 14.91, 088. Silva Koivu 14.03, 072. Venla Mettovaara 13.09, 105.

P7: 40m juoksu, pituushyppy
Into Laitinen 11.10, 108. Noel Saarinen 10.00, 173. Lenni Loiva 9.69, 154. Jimi Airola 9.00, 205. Otso Pitkänen 9.52, 155.

T7: 40m juoksu, pituushyppy
Taimi Pokkinen 8.44, 221. Maisa Mustanoja 9.38, 217. Tiana Kuusento 8.18, 243. Sofia Ripattila 10.13, 195. Peppi Mustanoja 10.24, 177. Nelli-Emilie Niska 10.10, 172. Ansa Karvinen 11.00, 144. Lily Valli 11.60, 148. Hertta Kivioja 9.40, 153. Maire Wathen 8.59, 211. Heini Luukko 9.97, 182. Saaga Koivu 9.31, 192. Taika Veirto 9.19, 209. Michelle Niemi 9.44, 165.

P9: 40m juoksu ja korkeushyppy
Elmo Laitinen 7.94, 075. Tuure Loiva 8.47, 075. Rasmus Kuusento 8.37, 070. Niklas Herukka 8.50, 085. Henri Niklander 8.44, 080. Nuutti Kivioja 8.48, 080. Luca Niemi 8.46, 090.

T9: 40m juoksu ja korkeushyppy
Lumi Vilhunen 7.71, 090. Kiira Mustanoja 8.25, 080. Annikki Karvinen 8.56, 075. Verna Wathen 9.35, 065. Elsa-Marie Palmu 7.96, 090. Sanni Leppälä 7.69, 085.

P11: Keihäs (400g) ja pituushyppy
Tarmo Pokkinen 10,20, 276.

T11: Keihäs (400g) ja pituushyppy
Aava Jääskeläinen11,60, 320. Saima Wathen 6,50, 283. Aino Teppola 12,00, 338. Helmi-Sofia Palmu 21,10, 382. Johanna Kuusento 14,60, 328. Katri Niklander 13,40, 322.

T13: Keihäs (400g) ja pituushyppy
Susanna Kuusento 12,10, 398. Siiri Kantanen 14,20, 430.


II Tiistai 22.6.2021, Oitin kenttä


T3: 40m ja hernepussinheitto
Viktoria Vuori 19.22, 2,15. Vella Vanne 19.22, 0,80.

P5: 40 ja pituushyppy
Jooa Puroila 9.84, 187. Venni Vanne 12.28, 165. Oiva Karvinen 13.50, 100.

T5: 40m ja pituushyppy
Vilma Poutanen 16.59, 067. Siiri Niklander 12.34, 094. Jenny Laurila 11.94, 118. Venla Teppola 12.00, 143.

P7: 40m ja pituushyppy
Eeki Vainikka 8.50, 234.

T7: 40m juoksu ja pituushyppy
Tiana Kuusento 8.50, 254. Maisa Mustanoja 9.31, 218. Sofia Ripattila 9.09, 204. Ansa Karvinen 10.81, 179. Iines Iivarinen 8.85, 199. Peppi Mustanoja 9.44, 162.

P9: 40m ja kuula 2 kg

Ansel Puroila 7.84, 4,58. Rasmus Kuusento 8.40, 2,99. Henri Niklander 8.38, 3,61.

T9: 40m ja kuula 2 kg
Sonja Vainikka 8.00, 2,57. Kiira Mustanoja 8.25, 3,26. Sanni Leppälä 7.97, 2,93. Elsa-Marie Palmu 8.40, 2,75. Annikki Karvinen 8.47, 2,28.

P11: 60m ja korkeushyppy
Viliam Puroila 9.94, 113.

T11: 60m ja korkeushyppy
Katri Niklander 10.88, 110. Aino Teppola 10.94, 113. Aava Jääskeläinen 10.25, 100. Johanna Kuusento 10.50, 085.

T13: 60m ja korkeushyppy
Susanna Kuusento 9.91, 100. Sara Vainikka 10.69, 105.


I Sunnuntai 13.6.21, Hikiän kenttä


T3: 20m aitajuoksu (2 aitaa) ja pallonheitto
Vella Vanne 17.81, 1,67m

P5: 20m aitajuoksu (2 aitaa) ja pallonheitto

Venni Vanne 6.59, 6,06m. Oiva Karvinen 8.58, 3,32m. Mikael Herukka 9.29, 2,58m.

T5: 20m aitajuoksu (2 aitaa) ja pallonheitto
Alma Luukkonen 6.52, 2,32m. Venla Teppola 7.78, 2,67m. Jenny Laurila 7.78, 4,33. Siiri Niklander 9.65, 3,14. Vilma Poutanen 11.28, 3,30m.

P7: 40m aitajuoksu (3 aitaa, 40cm) ja pallonheitto
Onni Hallikainen 12.57, 11,05m. Into Laitinen 13.04, 5,64m. Noel Saarinen 13.36, 6,60m. Lenni Loiva 13.44, 3,51m.

T7: 40m aitajuoksu (3 aitaa, 40cm) ja pallonheitto
Taimi Pokkinen 9.56, 7,19m. Maisa Mustanoja 10.04, 9,34m. Tiana Kuusento 10.15, 8,98m. Sofia Ripattila 10.68, 7,60m. Peppi Mustanoja 10.80, 3,60m. Nelli-Emilie Niska 11.54, 5,42m. Ansa Karvinen 13.73, 4,46m. Lily Valli 14.20, 5,03m. Hertta Kivioja 00,00, 4.27m

P9: 60m aitajuoksu (55cm, 5 aitaa) ja pituushyppy
Ansel Puroila 13.75, 238. Elmo Laitinen 14.06, 271. Tuure Loiva 14.39, 233. Rasmus Kuusento 15.28, 223. Niklas Herukka 17.20, 196. Henri Niklander 17.28. 231. Nuutti Kivioja 17.51, 228.

T9: 60m aitajuoksu (55cm, 5 aitaa) ja pituushyppy
Lumi Vilhunen 13.28, 256. Elsa-Marie Palmu 13.65, 260. Sanni Leppälä 13.70, 265. Kiira Mustanoja 14.31, 240. Tuuli Vilhunen 14.78, 242. Annikki Karvinen 15.87, 200.

P11: 60m aitajuoksu (60cm, 5 aitaa) ja pituushyppy

Viliam Puroila 11.55, 362. Tarmo Pokkinen 14.62, 250.

T11: 60m aitajuoksu (60cm, 5 aitaa) ja pituushyppy

Helmi-Sofia Palmu 11.32, 354. Johanna Kuusento 13.02, 300. Katri Niklander 13.16, 315. Aino Teppola 13.43, 314. Veera Hallikainen 13.83, 238.

P13: 60m aitajuoksu (68cm, 7 aitaa) ja pituushyppy
Arttu Hahtimaa 14.34, 339.

T13: 60m aitajuoksu (68cm, 7 aitaa) ja pituushyppy
Susanna Kuusento 13.78, 336. Olga Riikonen 13.91, 312.

Tulokset: Hikiä City Run 11.10.2020

8km
M
1. Mikko Jaakonsaari 47.50 min
2. Pauli Pitkänen 50.57 min
3. Janek Lihtmaa 52.41 min
4. Marko Malin 54.07 min
N
1. Tuuli Salovuori 49.44 min
2. Riikka Loiva 51.16 min
3. Päivi Sinervä 52.17 min
4. Jenni Vainikka 53.27 min
5. Sari Luukko 57.10 min

21,1km
M
1. Severi Mäkinen 1.37.05 h
2. Esa Luukko 1.49.28 h
3. Harri Leppälä 1.49.37 h
4. Rami Vuori 1.54.49 h
5. Timo Vuori 2.05.38 h
6. Juho Jaakonsaari 2.10.11 h
N
1. Maisa Koskela 1.56.10 h
2. Veera Hahtimaa 1.56.54 h
3. Emilia Palmu 1.59.43 h
4. Salla Toivonen 2.03.07 h
5. Jenni Palomäki 2.03.09 h
6. Suvi-Tuuli Helin 2.05.39 h
7. Sira Kääriäinen 2.05.41 h
8. Sari Arkiomaa 2.13.27 h

Tsemppikisojen tulokset: 7.8. Hikiä, 18.8. Oitti

1.Tsemppikisat 7.8.2020 Hikiä.

Juoksujen ajat ovat sekkarikellolla otettu. ja tulokset eivät ole sijoituksen mukaan.

3v. synt. 2017 synt. ja nuoremmat: 20m aitajuoksu (2 aitaa) ja pallon heitto. Tytöt 3v. Vilma Poutanen 12.44, 2,60. Jade Lihtmaa 10.60, 3,35. Siiri Niklander 13.35, 2,00. Lydia Honkaniemi 18.00, –, Pojat 3v. Oiva Karvinen 15.72, 2,50. Venni Vanne 14.10, 3,00.

5v. synt. 2016-2015: 20m aitajuoksu (2 aitaa) ja pallon heitto. Tytöt 5v. Taimi Pokkinen 5.65, 6,15. Maire Wathen 5.53, 5,34. Enna Sinervä 7.15, 3,95. Ansa Karvinen 6.48, 2,78. Peppi Mustanoja 5.88, 4,25. Lotta Toivonen 5.57, 6,13. Sanni Perttula 7.13, 5,00. Jadessa Lappalainen 7.20, 4,80. Minea Sinervä 6.65, 5,15. Pojat 5v. Otso Pitkänen 6.00, 5,22. Into Laitinen 7.65, 3,58.

7v. synt. 2014-2013: 40m aitajuoksu, 3 aitaa jotka 40cm ja pallonheitto. Tytöt 7v. Verna Wathen 10.84, 7,13. Annikki Karvinen 11.91, 4,74. Elsa-Marie Palmu 10.12, 10,02. Elli Ypyä 11.12., 7,80. Tiana Kuusento 10.20, 7.42. Fanni Hassel 11.16, 3,73. Maisa Mustanoja 10.72, 6,33. Pojat 7v. Niklas Lihtmaa 9.56, 12,70. Luca Sinervä 10.38, 17,14. Matias Perttula 8.94, 8,62. Eetu Yrjönen 12.84, 11,48.


9v. synt. 2012-2011 : 60m aitajuoksu (55cm, 6 aitaa) ja keihäs 300g. Tytöt 9v. Kiira Mustanoja 16.04, 3,50. Ada Juvonen 16.09, 7,00. Saima Wathen 14.97, 6,50. Pojat 9v. Tarmo Pokkinen 16.69, 8,40. Elmo Laitinen 14.63, 9,70. Sebastian Mäkinen 16.03, 7,70. Henri Niklander 16.94, 5,60. Rasmus Kuusento 17.56, 4,00.


11v. synt. 2010-2009: 60m aitajuoksu (60cm, 6 aitaa) ja keihäs 400g. Tytöt 11v. Johanna Kuusento 14.93, 6,85. Helmi-Sofia Palmu 13.06, 17,50. Katri Niklander 15.38, 9,70. Iida Yrjönen 15.47, 6,20. Siiri Kantanen 13.00, 11,90. Pojat 11v. Viliam Puroila 13.06, 12,30. Arttu Hahtimaa 14.00, 18,10.

13v. synt. 2008-2007: 60m aitajuoksu (68cm, 6 aitaa) ja keihäs 400g. Tytöt 13v. Veera Puroila 13.62, 10,50. Susanna Kuusento 13.78 (huom. aitakorkeus 60cm), 10.,20.

************************************************************************************************

2.Tsemppikisat 18.8.2020 Oitti

Juoksujen ajat ovat sekkarikellolla otettu ja tulokset eivät ole sijoituksen mukaan.

3v. synt. 2017 synt. ja nuoremmat: 40m juoksu ja hernepussin heitto. Tytöt 3v. Siiri Niklander 21.93, 2,85. Venla Teppola 18.89, 2,23. Verna Metsola 19.65, 1,85. Pojat 3v. Oiva Karvinen 20.60, 2,40. Eelis Pohjasniemi 18.51, –.

5v. synt. 2016-2015: 100m juoksu ja pituushyppy. Tytöt 5v. Taimi Pokkinen 23.11, 203. Adele Metsola 25.33, 193. Ansa Karvinen 32.83, 096. Peppi Mustanoja 26.09, 128. Jadessa Lappalainen 26.31, 153. Minea Sinervä 29.28, 116. Pojat 5v. Otso Pitkänen 31.26, 140. Onni Hallikainen 34.43, 113. Viima Tanttu 32.00, 130. Joose Pohjasniemi 41.32, 076.

7v. synt. 2014-2013: 200m juoksu ja pituushyppy. Tytöt 7v. Elsa-Marie Palmu 47.15, 217. Annikki Karvinen 54.75, 183. Tiana Kuusento 46.89, 213. Maisa Mustanoja 52.03, 173. Sofia Ripattila 55.96, 144. Pojat 7v. Luca Sinervä 1.01.71, 180. Eetu Yrjönen 1.04.69, 108. Vili Vesterinen 47.00, 225.

9v. synt. 2012-2011 : 200m juoksu ja pituushyppy. Tytöt 9v. Aino Teppola 41.49, 315. Kiira Mustanoja 53.00, 222. Pojat 9v. Tarmo Pokkinen 46.94, 258. Anton Metsola 43.14, 284. Sebastian Mäkinen 45.46, 248. Henri Niklander 1.01.31, 212. Rasmus Kuusento 55.40, 212.


11v. synt. 2010-2009: : 200m juoksu ja pituushyppy. Tytöt 11v. Helmi-Sofia Palmu 36.99, 344. Katri Niklander 41.09, 282. Johanna Kuusento 41.84, 267. Pojat 11v. Viliam Puroila 37.02, 353. Joona Lehtinen 42.47, 269.

13v. synt. 2008-2007: 200m juoksu ja pituushyppy. Tytöt 13v. Susanna Kuusento 34.84, 337, Iiris Takala 35.75, 297.

 

 

 

 

 

Tulokset: 2. Tsemppikisat 26.7.2019, Hikiä

2. Tsemppikisat 26.7.2019, Hikiä

3v. synt. 2017-2016: pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa)
Tytöt 3v: Siiri Niklander 1,75, 19.70.
Pojat 3v: Viima Tanttu 2,50, 8.97. Pyry Syrjä 1,80, 12.77. Kasper Sihvonen 0,95, 17.78.

5v. synt. 2015-2014 : Pallonheitto, 20m aitajuoksu (2 aitaa), pituushyppy.
Tytöt 5v: Tiana Kuusento 6,00, 5.64, 206. Maisa Mustanoja 5,20, 5.81, 153. Taimi Pokkinen 3,90, 6.30, 165. Sofia Ripattila 4,00, 6.38, 127. Adele Pesonen 2,90, 6.47, 132. Enna Sinervä 3,50, 8.47, 095. Tilda Sihvonen 3,20, 8.32, 111. Peppi Mustanoja 2,35, 9.39, 113.
Pojat 5v: Otso Pitkänen 4,45, 7.28, 097. Eemil Syrjä 3,70, 8.30, 095. Miro Niiranen 3,10, 8.66, 072.

7v. synt. 2013-2012: Pallonheitto, 40m aitajuoksu (3 aitaa), pituushyppy.
Tytöt 7v: Sanni Leppälä 6,05, 10.10, 254. Jade Kauppila 10,30, 9.68, 195. Elsa-Marie Palmu 10,00, 10.45, 227. Kiira Mustanoja 5,40, 11.10, 199.
Pojat 7v: Vili Vesterinen 8,70, 10.35, 196. Niklas Lihtmaa 6,80, 9.80, 230. Albin Pesonen 9,50, 10.25, 262. Jare Eronen 9,90, 10.31, 221. Henri Niklander 6,90, 11.40, 221. Teemu Uurinmäki 7,50, 9.63, 254.

9v. synt. 2011-2010: Kuula 2kg, aitajuoksu 60m (5 aitaa, 55cm), pituushyppy.
Tytöt 9v: Helmi-Sofia Palmu 5,80, 13.52, 303. Johanna Kuusento 3,40, 14.09, 294. Aada Kauppila 4,10, 14.40, 280. Katri Niklander 3,20, 14.58, 267.
Pojat 9v: Tarmo Pokkinen 3,58, 16.12, 233.

13v. synt. 2007-2006: Kuula, 60m aitajuoksu, pituus.
Pojat 13v: Aaron Palmu 6,70, 12.60, 331.

15v. synt. 2005-2004: Kuula, 60m aitajuoksu, pituus.
Tytöt 15v: Jonna Laine 3,80, 14.50 (5 aitaa, 55cm), 236.

Palkinnot tulee syksyllä viimeisen kisan yhteydessä. Palkinnot kaikille (6) kisojen, tuloksen ja osallistumisen mukaan. Seuraavat kisat 6.8.19 Oitti.

1. Tsemppikisat 16.7.2019, Oitti

3v. synt. 2017-2016: Hernepussin heitto, 40m juoksu
Tytöt 3v: Minea Sinervä 2,10, 15.10.
Pojat 3v: Viima Tanttu 2,95, 14.97.

5v. synt. 2015-2014 : Hernepussin heitto, 40m juoksu, pituushyppy
Tytöt 5v: Taimi Pokkinen 3,90, 10.16, 147.
Pojat 5v: Aapo Pennanen 7,10, 9.13, 220. Eeki Vainikka 5,10, 11.56, 137.

7v. synt. 2013-2012: Hernepussin heitto, 150m juoksu, pituushyppy
Tytöt 7v: Jade Kauppila 8,10, 34.41, 190. Sanni Leppälä 6,80, 32.99, 232. Lumi Vilhunen 7,10, 32.50, 172. Tuuli Vilhunen 7,30, 34.12, 183. Elsa-Marie Palmu 6,40, 37.12, 200. Sonja Vainikka 6,35, 34.57, 210. Elli Ypyä 5,70, 35.78, 153.
Pojat 7v: Vili Vesterinen 16,90, 34.34, 178. Niklas Lihtmaa 6,25, 36.36, 199. Luca Sinervä 7,20, 45.13, 140.

9v. synt. 2011-2010: Keihäs (400g), 150m juoksu, pituushyppy
Tytöt 9v: Helmi-Sofia Palmu 13,10, 27.78, 294. Aada Kauppila 8,30, 31.47, 239. Viivi Sirpoma 7,10, 30.25, 254. Ella Blom 5,30, 33.47, 233.
Pojat 9v: Tarmo Pokkinen 7,70, 34.25, 232.

11v. synt. 2009-2008: Keihäs (400g), 150m juoksu, pituushyppy
Tytöt 11v: Siiri Kantanen 8,50, 26.95, 271. Enni Lankinen 6,30, 27.35, 281.

13v. synt. 2007-2006: Keihäs (400g), 150m juoksu, pituushyppy
Pojat 13v: Aaron Palmu 32,50, 24.15, 396. Mikael Sinervä 18,90, 27.30, 309.

15v. synt. 2005-2004: Keihäs (400g), 150m juoksu, pituushyppy
Tytöt 15v: Jonna Laine 8,00, 28.22, 214.

Palkinnot tulee syksyllä viimeisen kisan yhteydessä. Palkinnot kaikille (6) kisojen, tuloksen ja osallistumisen mukaan. Seuraavat 26.7 Hikiä klo 18.00.

Tulokset: 29.6.2019 Hausjärven Urheilijat 90 vuotta Juhlakisat, Oitin kenttä

Lajeina 3- tai 4-ottelu. Juoksujen ajat käsiaikoja. Sijoitukset: lajisijoitus antaa pisteet ja ne lasketaan yhteen. Lajin voittaja saa 1 p, lajin 2. saa 2 p. jne.

3v. synt. 2017-2016: 20m, pallonheitto, 60m.
Tytöt 3v: 1. Siiri Niklander: 15.61, 1,30, 43.59. 3p.
Pojat 3v: 1. Viima Tanttu 8.56, 2,75, 21.77. 3p, 2. Pyry Syrjä 9.52, 1,70, 29.39. 7p. 3. Olavi Moisio 10.59, 2,30, 30.76. 8p. 4. Oiva Karvinen 16.58, 1,05, 48.34. 12p.

5v. synt. 2015-2014 : 20m, pituushyppy, pallonheitto, 100m
Tytöt 5v: 1. Tiana Kuusento 5.31, 185, 5,50, 25,52. 4p. 2. Maisa Mustanoja 5.32, 127, 4,70, 26.83. 9p. 3. Sofia Ripattila 5.96, 132, 4,60, 29.72. 11p. 4. Veela Liljegren 6.18, 109, 2,70, 32.45. 18p. 5. Enna Sinervä 7.27, 102, 3,85, 37.31. 21p. 6. Peppi Mustanoja 6.82, 124, 2,10, 41.45. 22p. 7. Ansa Karvinen 8.24, 057, 2,17, 42.49. 27p.
Pojat 5v: 1. Henri Toivonen 8.26, 085, 2,80, 37.72, 6p. 1. Eemil Syrjä 8.52, 095, 3,05, 40.33. 6.

7v. synt. 2013-2012: 40m, pituushyppy, pallonheitto, 300m
Tytöt 7v:
1. Jade Kauppila 8.38, 231, 10,08, 1.16.50. 7p. 2. Sanni Leppälä 8.62, 239, 4,95, 1.13.80. 11p. 2. Lumi Vilhunen 8.59, 210, 7,25, 1.15.90. 11p. 3. Tuuli Vilhunen 8.91, 190, 5,10, 1.21.20 17p. 4. Elsa-Marie Palmu 9.53, 186, 7,80, 1.22.20. 19p. 4. Kiira Mustanoja 9.00, 187, 7,80, 1.51.30. 19p. 5. Annikki Karvinen 11.92, 152, 4,00, 1.56.60. 28p.
Pojat 7v: 1. Rasmus Kuusento 9.62, 176, 8,50, 1.47.80. 8p. 1. Vili Vesterinen 9.11, 172, 6,80, 1.17.70. 8p. 2. Henri Niklander 10.24, 191, 7,60, 1.48.70. 10p. 3. Turkka Moisio -, 126, -, 1.26.80 14p.

9v. synt. 2011-2010: 40m, pituushyppy, kuula 2kg, 600m
Tytöt 9v: 1. Helmi-Sofia Palmu 7.56, 293, 6,30, 2.22.40. 4p. 2. Katri Niklander 8.44, 282, 3,30, 2.43.80. 11p. 3. Aada Kauppila 8.36, 251, 3,75, 2.52.10. 12p. 4. Elle Niklander 8.74, 257, 2,20, 2.35.10. 13p.
Pojat 9v:
1. Jyvä Koskela 7.37, 313, 4,53, 2.27.70. 4p.

11v. synt. 2009-2008: 60m, pituushyppy, kuula(T 2kg, P 2,5kg), 600m
Tytöt 11v: 1. Milja Välläri 9.80, 363, 3,96, 2.23.90. 5p. 2. Kaisa Alastalo 10.54, 318, 3,74, 2.19.70 9p. 3. Venla Liljegren 10.39, 320, 3,40, -. 10p.
Pojat 11v: 1. Patrik Kuronen 9.64, 332, 6,00, 2.23.00. 4 p.

13v. synt. 2007-2006: 60m, pituushyppy, kuula (T 2,5kg P 3kg) , 600m
Tytöt 13v: 1. Kia Niklander 10.48, 315, 4,90, 2.22.00. 4p.
Pojat 13v: 1. Aaron Palmu 9.68, 392, 7,35, 1.58.50. 4.

Aikuiset M/N yli 30v. 100m, pituushyppy, kuula N4kg M6kg, 600m.
Naiset yli 30v: 1. Pirjo Välläri 16.59, –, — 2.39.40

Tulokset: Oitin maastojuoksut 2019

Sarjamaastojuoksut, Oitti 6.5 / 13.5 / 20.5
Lopputulokset.

T4 50m
1. Taimi Pokkinen 0,28 (0,14 / 0,14)
2. Enna Sinervä 0,38 (0,20 / 0,18)

P4 50m
1. Otso Pitkänen 0,38  (0,20 / 0,18)

T6 200m
1. Sanni Leppälä 1,31 (0,46 / 0,48 / 0,45)

P6 200m
1. Eino Valtanen 2,05 (1,02 / 1,03 )

T8 500m
1. Aada Kauppila (2,03)
2. Jade Kauppila (2,09)

P8 500m
1. Jyvä Koskela 3,55 (1,57 / 1,58)
2. Tarmo Pokkinen 4,10 (2,05 / 2,05 / 2,08)

T10 1 km
1. Siiri Kantanen 9,26 (4,31 /4,55)

T12 2,3 km
1. Anni Riikonen 24,54 (12,58 / 12,34 / 12,20)
2. Olga Riikonen 25,04 (13,01 / 12,39 / 12,25)

Suluissa kaikkien kertojen tulokset. Lopputulos on kaksi parasta aikaa laskettuna yhteen.

Tulokset: Hikiän maastojuoksut 2019

Sarjamaastojuoksut, Hikiä 3.5 / 10.5 / 18.5
Lopputulokset.

T4 50m
1. Taimi Pokkinen 0,28 (0,14 / 0,15 / 0,14)
2. Ansa Karvinen (0,21 / – / – )

T6 200m
1. Sanni Leppälä 2,26 ( – / 1,11 / 1,15)
2. Elsa-Marie Palmu 2,42 (1,24 / 1,18 / – )
3. Sofia Ripattila 3,11 (1,36 / 1,35 / – )
4. Annikki Karvinen (1,53 / – / – )

P8 800m
1. Jyvä Koskela 8,49 (4,30 / 4,19 / – )
2. Tarmo Pokkinen 9,54 (4,55 / 4,59 / 5,03)

T8 800m
1. Mona Kantelinen (- / – / 4,38)

P10 1350m (1,4km)
1. Vili Kantelinen 12,40 (6,38 / 6,18 / 6,22)

T10 1350m (1,4km)
1. Kaisa Alastalo 13,12 (- / 6,19 / 6,53)
2. Helmi-Sofia Palmu 13,47 (6,52 / 6,55 / 7,03)
3. Siiri Kantanen (- / 7,28 / – )
4. Venla Liljegren (- / – / 7,40)

Suluissa kaikkien kertojen tulokset. Lopputulos on kaksi parasta aikaa laskettuna yhteen.

Tulokset: Hausjärven kunnanmestaruushiihdot Oitissa 14.2.2019

Lopputulokset:

T6 1. Sanni Leppälä 3,06 2. Taimi Pokkinen 6,49
T8 1. Lumi Vilhunen 6,27 2. Tuuli Vilhunen 7,17 3. Mona Kantelinen 7,25 4.  Aada Kauppila 8,02 5. Jade Kauppila 11,23
P8 1. Tarmo Pokkinen 7,18 2. Jerome Saarinen 7,52 3. Jyvä Koskela 9,01
T10 1. Enni Lankinen  9,19
P10 1. Vili Kantelinen 5,45 2. Vilho Mustonen 6,48 3. Jerico Saarinen 8,21
T12 1. Anni Riikonen 14,00
P12 1. Leevi Kantelinen 13,30 2. Nuutti Lankinen 15,20
M50 1. Harri Huikuri 8,28
M60 1. Tapio Ikäheimonen 8,27 2. Matti Rotko 11,20

Hiihtotyyli : vapaa
Matkat:

6v:  500m
8v, 10v:  pururata lyhyempi lenkki 1km
12v, M50, M60: pururata 2,5km

Tulokset: Hikiän sarjahiihdot 2019

Lopputulokset:

T4 1. Taimi Pokkinen 1,43
P4 1. Vilho Torttila 2,51 2. Otso Pitkänen 3,25 3. Lenni Harjumäki (1,45)  4. Miro Niiranen  (3,23)
T6 1. Sanni Leppälä 5,40 2. Liia Ahlgren 8,44 3. Elsa-Marie Palmu 8,54
T8 1. Aada Kauppila 11,47 2. Jade Kauppila 14,26 3. Iisa Katajamäki (8,02)
P8 1. Tarmo Pokkinen 10,08 2. Jyvä Koskela 13,34 3. Ukko Hartikainen 14,56 4. Jusa Ahlgren 15,54 5. Henri Nikander 16,05 6. Elia Numminen (13,47)
T10 1. Helmi-Sofia Palmu 16,40 2. Katri Nikander 21,46 3. Enni Lankinen  23,57
P10 1. Vilho Mustonen (8,02)
T12 1. Miia Parkkila 31,14 2. Neea Nevalainen 31,55
P12 1. Nuutti Lankinen 27,44 2. Justus Rantanen (13,12)  3. Hugo Hartikainen (15,43)

Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Jos aika on suluissa se on yhden hiihtokerran aika.

Matkat:
4v: 100m
6v:  kenttä yläkautta 400m
8v 2x kenttä yläkautta 800m
10v: pururata lyhyempi lenkki 1,2km
12v pururata pidempi lenkki 1,7km

Tulokset: Oitin sarjahiihdot 2019

Lopputulokset:

T4 1. Taimi Pokkinen 1,45 (0,57 / 0,58 / 0,48)
P4 1. Vilho Torttila 2,21 (1,14 / 1,07) 2. Miro Niiranen 5,05 (2,13 / 2,52) 3. Lenni Harjumäki (1,26)
T6 1. Sanni Leppälä 7,04 (1,57 / 3,15 / 3,49)
P6 1. Elias Teppola 11,38 (3,08 / 5,46 / 5,52)
T8 1. Lumi Vilhunen 5,25 (2,50 / 2,35) 2. Tuuli Vilhunen 6,04 (3,10 / 2,54) 3. Aino Teppola 7,51 (4,03 / 3,48 / 5,05) 4. Noora Sartesuo (4,42) 5. Siiri Kivimäki (5,01)
P8 1. Tarmo pokkinen 6,20 (4,21 / 3,06 / 3,14) 2. Jyvä Koskela 7,16 (4,37 / 3,48 / 3,28)
T10 1. Siiri Kantanen (8,08)

Aika on kahden parhaan hiihtokerran yhteenlaskettu aika. Suluissa osakilpailujen ajat.

Matkat:
4v: 100m
6v: 300m / kenttä yläkautta 450m
8v: kenttä yläkautta 450m
10v: pururata lyhyempi lenkki