ISO Kiitos kaikille lasten – ja nuorten sisäliikuntakaudesta 2024-2025.
On tärkeää, että lapsi liikkuu ja harrastaa. Aikuisella tärkeä rooli kannustaa, kuskata ja kustantaa. Lapsen on tärkeää myös saada liikkua monipuolisesti. Se onkin yksi meidän seuran tärkeimpiä asioita, mahdollistaa ja tarjota liikuntaa monipuolisesti ryhmissä ja joko ykkösharrastuksena tai toisen lajin rinnalla.
Liikkuva ja liikunnasta innostuva, kehittyvä ja sinnikäs lapsi on paras palkinto meille ohjaajille. Teitä aikuisiakin siihen tarvitaan!
Nyt on taukoa hetki.
Lisäryhmä saa oman treeni-infon. Heillä harkat jatkuu ja kisakautta kohti mennään.
Kesän 2025 alkaa pian toukokuussa.
Seuran nettisivut eivät vielä ole ajan tasalla kesän 2025 osalta. Vielä ei voi ilmoittautua kesän ryhmiin. Ilmoitamme, kun se on mahdollista.
Tiistaisin on Oitissa koululaisten ryhmä ja torstaina Hikiässä.
Keskiviikkona liikkuu 3-7 vuotiaat Hikiässä. Lisäksi on yleisurheilun lisäryhmä sekä pelipainotteinen ryhmä. 2012 syntyneet voivat kesän käydä myös ryhmissämme.
Omia kisoja tulee tänä kesänä myös Hikiän ja Oitin kentällä.
Hinnat pysyy samoina, kuin viime kesänä 30e, 1-2 ryhmää ja 40e, 3-4 ryhmää /lapsi sekä jäsenmaksu 2025.
Aikuisille tulee ainakin keskiviikon rapputreenit ja naisille pesäpalloa (to).
Aikuisten peliryhmät jatkaa 18.5. asti Eskon koulun salissa.
Keväisin Terveisin, Miia Palmu ja muut seuran ohjaajat
p. 040 8366503